Feministyczna Mikołajka w Nantes zamiast Mikołaja

Opublikowano: 17.11.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2549

We francuskim Nantes, jako miejska ozdoba bożonarodzeniowa, pojawiła się feministyczna Mikołajka, czyli kobieta w czerwonym stroju, a żeby było jeszcze nowocześniej, uprawia jogging.

Nic dziwnego, że wielu mieszkańców Nantes jest oburzonych takimi dekoracjami bożonarodzeniowymi wystawionymi przez miejski ratusz. Jest też niemal „tęczowo”, jeśli chodzi o kolory ozdób, chociaż te tradycyjnie bywały zwykle w czerwieni i zieleni. Fasady 35 budynków miejskich będą podświetlane od koloru różowego do tęczowych fasad – zapowiada Amélie Evrard, odpowiedzialna za program i produkcję artystyczną.

Nantes ujawniło cały program dekoracji miejskich na okres świąteczny pod nazwą „Le Voyage enhiver”. Zamiast św. Mikołaja, czyli Pere Noel, jest Mère Noël, dzieło Virginie Barré, która zdecydowała się wyjść poza konwencję i stworzyła rzeźbę przedstawiającą Mikołajkę ubraną w spodnie do joggingu oraz świąteczne skarpetki. Ozdobiona lekkimi girlandami rzeźba stanie w dzielnicy Bouffay w centrum miasta.

Zmiany czekają też bożonarodzeniowy koncert miejski. Chór z Nantes wykona jedynie dwa utwory związane jakoś z Bożym Narodzeniem, a „reszta będzie przyjemna i popowa” – zachęca Amélie Evrard. Do tego będzie… „kuchnia mongolska i afrykańska”.

Po zgłoszonych obiekcjach ze strony mieszkańców merostwo wytłumaczyło im, że „w XXI wieku duch Świąt Bożego Narodzenia jest wielokulturowy. Nie jest już wyjątkowy, ale pozostawia miejsce dla wszystkich wyznań i niewierzących, aby te magiczne święta jednoczyły wszystkich pod tą samą flagą kreatywności”.

W mieście rządzą Zieloni. W Bordeaux, gdzie do władzy doszła ta sama opcja, zlikwidowano z kolei choinki, bo to „martwe drzewka”, niezgodne z ich ideologią. Niektórzy podejrzewają, że ta opcja polityczna powoli popada w delirium…

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Nantes Actu”, Twitter.com
Źródło: Nczas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.