Włoska uczelnia zamieni Boże Narodzenie na „święto zimy”?

Opublikowano: 27.10.2023 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2182

Europejski Instytut Uniwersytecki we Włoszech dyskutuje na temat bardziej „inkluzywnych” obchodów świąt religijnych. Jednym z głównych pomysłów jego władz jest zastąpienie Bożego Narodzenia przez „święto zimy”. Ten sposób na podkreślenie „różnorodności” międzynarodowej uczelni wywołał oburzenie nawet wśród polityków włoskiej lewicy.

Placówka zwana jest także często Uniwersytetem Unii Europejskiej, bo powstała w 1972 roku, właśnie z inicjatywy państw tworzących ówczesną Europejską Wspólnotę Gospodarczą. Do dzisiaj uczelnia ma więc charakter międzynarodowy.

Z tego właśnie powodu przyjęła ona niedawno „Plan na rzecz Równości Etnicznej i Rasowej na lata 2023-2026”. Jego podstawowym założeniem jest stworzenie bardziej „inkluzywnego” kalendarza świąt, uwzględniającego różnorodność etniczną i rasową studentów.

Rozgłos zyskał zwłaszcza pomysł unikania nazwy świąt Bożego Narodzenia, które miałyby zostać zastąpione przez „święto zimy”. Centroprawicowe władze Włoch uznały dyskusję na ten temat za brak szacunku dla chrześcijańskich tradycji. Lewicowa opozycja również uznała go za „eliminowanie historii” kraju.

Na podstawie: TG24.sky.it, RMF24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. JedynaDroga 27.10.2023 15:49

  W tym całym cyrku ” świąt Bożego Narodzenia ” jest niewiarygodnie duża liczba pogańskich tradycji oraz zwyczajów zaczerpniętych z innych kultur. Masa ludzi niepraktykujących, niewierzących i tak ubierze choinkę, przygotuje charakterystyczne potrawy, podzieli się opłatkiem, włączy w telewizji Polsat kolędy a na końcu powie, że ” taką mamy polską tradycję ”

  Wszystkie te o(d)bchody zostały tutaj siłą przywleczone oraz narzucone tubylczej ludności zamieszkujące te ziemie. Nie utożsamiam się z tymi ” tradycjami ” w przeważającej części pochodzącymi od przedstawicieli różnych morderczych kultów oraz wierzeń psychopatów.

  Mogą nazywać sobie tą całą maskaradę jak tylko chcą. Jeżeli ktoś jest wierzący to i tak będzie praktykował to co mu zostało wpojone do głowy według ” tradycji przodków”

  Przypomina to sytuację kiedy w Polsce miał odbyć koncert Madonny, a ludzie protestowali ponieważ akurat w ten dzień przypadało święto Wniebowzięcia Maryi.
  Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że kult maryjny jest narzuconym przez kościół świętem, też zaczerpniętym min. z wierzeń egipskich kultem pogańskim, nie mającym żadnych podstaw biblijnych.

  Poza tym chrześcijanie mogą czcić ” boga ” tylko pod trzema postaciami : Ojciec, syn i duch. Teoretycznie wszystkie te babcie latające do kościoła na różaniec, po śmierci pójdą do piekła 😉

  Można zastanowić się co tak naprawdę praktykują Ci ” chrześcijanie ” i dlaczego tak bardzo oburzają ich rzeczy niezwiązane z ich wyznaniem.

  ” Święto zimy ” przepiękny i bardzo jaskrawy przykład jak można za pomocą prostej manipulacji słowami poruszyć masy ludzi i skierować ich umysły w odpowiednią stronę. Im bliżej wydarzeń o zasięgu światowym tym częściej będziemy bombardowani podobnymi informacjami min. o przyjściu antychrysta i tym podobne.

 2. rici 27.10.2023 18:32

  Swieta bozego narodzenia w obecnym terminie zostaly wprowadzone dopiero w V-VI wieku. Wczesniej w kosciele katolickim bylo 9-11 dat narodzenia Jezusa, od wrzesnia do kwietnia.
  Ale malo kto obchodzil te swieta, ludzie obchodzili stare “poganskie” swieta, np. w Rzymie, saturnalia. A swieto przesilenia zimowego bylo obchodzone powszechnie jako zwyciestwo boga slonce nad ciemnoscia.
  Zreszta w religi katolickiej funkcjonuje bardzo duzo elementow najpopularniejszej kiedys w Rzymie religi mitranizmu.
  U Slowian takim swietem byly gody, obchodzone jest do tej pory w zasadzie w takim samym obrzadku, tylko inaczej sie nazywa.
  Choinka to stary germanski zwyczaj. W Polsce zaczela sie przyjmowac dopiero w XIX wieku. Jeszcze przed wojna popularne byly tzw. polaziczki, czyli galaski jemioly uwieszone u sufitu. Choinka w Polsce przyjela sie dopiero za okupacji.
  W sumie to katolicyzm, to kompilacja kilku religii, z ktorych najwazniejsza to byl mitrianizm, pozniej judaizm, zoastryzm, a na samym koncu chrzescijanstwo.

 3. MasaKalambura 27.10.2023 18:42

  V-VI wiek, chrześcijaństwo schyłkowe, całkowicie trynistyczne, tuż przed przyjściem ostatniego Wysłannika Monoteizmu, Pocieszyciela z ew. św. Jana (z rozdziału14).

  A co znajduje się w Koranie w temacie tzw Bożego Narodzenia:

  W Imię Boga Miłosiernego i Litościwego!
  Mów: “On – Bóg Jeden,
  Bóg Wiekuisty!
  Nie zrodził i nie został zrodzony!
  Nikt Jemu nie jest równy!”

 4. Niegrzesznik 29.10.2023 12:35

  Czemu nie zmieniają nazwy np Ramadanu?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.