Chiny nazwały USA największym cyberzagrożeniem dla świata

Opublikowano: 31.07.2021 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1068

Chińskie Ministerstwo Obrony Narodowej nazwało Stany Zjednoczone „największym zagrożeniem dla globalnego cyberbezpieczeństwa”. Jest to reakcja na ostatnie doniesienia w sprawie szpiegowania przez Stany Zjednoczone europejskich polityków przy udziale duńskich służb specjalnych. Podsłuchiwani mieli być politycy z Niemiec, Szwecji, Francji i Norwegii. W związki z tymi zarzutami rzecznik chińskiego ministerstwa, podpułkownik Wu Qian nazwał także USA „imperium włamań i kradzieży tajemnic”.

Chińskie ministerstwo stwierdziło ponadto, iż, posługując się danymi Wikileaks, USA prowadzą na dużą skalę cyberszpiegostwo, inwigilację oraz ataki hakerskie na zagraniczne firmy, rządy i osoby prywatne. Oskarżają oni ponadto USA o prowadzenie wysiłków na rzecz zmilitaryzowania cyberprzestrzeni i rozwoju własnych zdolności do dokonywania cyberataków. Stwierdzili także, że Stany Zjednoczone posiadają największy na świecie arsenał do prowadzenia działań z zakresu cyberprzestępczości, zawierający ponad 2000 narzędzi do ich dokonywania.

Chińczycy wezwali społeczność międzynarodową do odparcia amerykańskiej cyberprzemocy i nakłonienia USA do wytłumaczenie się ze swojej przestępczej działalności w cyberprzestrzeni. Stwierdzili także, że USA powinny przestać generować napięcia w przestrzeni cybernetycznej. Zapewnili także, iż Chiny podejmują wszelkie niezbędne kroki do ochrony suwerenności swojego kraju w przestrzeni cybernetycznej, zachowania stabilności społecznej oraz bezpieczeństwa informacji.

Odnosząc się do sytuacji w Afganistanie Chińczycy stwierdzili, że Stany Zjednoczone są największym na świecie awanturnikiem i światowej sławy liderem przerzucania odpowiedzialności za swoje czyny na innych. Dodali ponadto, że USA ponoszą niepodważalną odpowiedzialność za obecną sytuację w Afganistanie. Stwierdzili także, że USA nie mogą tak sobie opuścić tego kraju i zostawić kwestię porządkowania własnego bałaganu krajom sąsiednim.

Chińczycy wezwali ponadto USA do wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny i zapewnienia pokojowej transformacji w Afganistanie po to, aby uniknąć jeszcze większego chaosu i konfliktów w tym kraju. Podpułkownik Qian zapewnił także, że jego kraj będzie wspierał Afganistan w dążeniach do jego odbudowy.

Qian ponadto odniósł się do oskarżeń kierowanych w stronę jego kraju przez Stany Zjednoczone odnośnie zagrożenia jakie ma stwarzać chińska marynarka wojenna dla marynarki amerykańskiej. Stwierdził on, że Amerykanie po to tak bardzo ekscytują się chińskim zagrożeniem militarnym, aby znaleźć uzasadnienie dla rozbudowy własnego potencjału. A także po to, aby móc wywierać nacisk na Chiny. Qian nazwał amerykańskie działania podwójnymi standardami i ignorancją. Stwierdził ponadto, że chińska armia bierze intensywny udział w świadczeniu pomocy humanitarnej, na przykład w Zatoce Adeńskiej a także świadczy usługi medyczne za pomocą swojego okrętu Daishan Dao.

Autorstwo: Adolf Rotshild
Na podstawie: chinadaily.com.cn, en.wikipedia.org, BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o