Chiny infiltrują Instytutami Konfucjusza zachodnie społeczeństwo

Opublikowano: 14.03.2016 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 579

Opublikowany 1 maja 2014 r. raport WOIPFG (Światowej Organizacji do Badania Prześladowań Falun Gong) stwierdza, iż pod pozorem „nauki języka chińskiego” i w ramach kampanii „Strategii Zjednoczonego Frontu” KPCh używa Instytutów Konfucjusza do infiltracji zachodniego społeczeństwa komunistyczną ideologią.

Powyższa konkluzja opiera się o analizę ogólnych wytycznych nauczania Instytutów, finansowania, inwestycji, struktury organizacyjnej oraz działalności wewnątrz i poza Chinami.

Do 2013 r. powstało 440 Instytutów Konfucjusza w 120 krajach i regionach. Ponadto, według strony internetowej instytutu, uruchomiono także 646 sale Konfucjusza w szkołach średnich i podstawowych. Instytuty i klasy potwierdzają rejestrację aż 850 000 uczestników.

Konfucjanizm, jako jeden z fundamentów tradycyjnej kultury chińskiej był ostro potępiany przez KPCh przez ostatnie kilkadziesiąt lat, zwłaszcza w czasie rewolucji kulturalnej. Jednakże, w ostatnich latach reżim uruchomił dużą liczbę Instytutów Konfucjusza na terenie wielu krajów. Raport WOIPFG zidentyfikował to jako kolejną falę infiltracji komunistycznej, tyle, że w innym opakowaniu.

Specjaliści szkolnictwa wyższego w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dostrzegając to, wyrazili swoje zaniepokojenie.

Pod koniec kwietnia, ponad 100 pracowników naukowych, w tym 7 dziekanów poszczególnych wydziałów z Uniwersytetu Chicago, wspólnie podpisali list do urzędników uniwersyteckich, żądając zerwania kontraktu z Hanban (Chińskim Państwowym Biurem Międzynarodowej Promocji Języka Chińskiego), która jest organizacją nadzorującą Instytut Konfucjusza.

Pismo stwierdza: „Merytoryczną kwestią jest naprawdę nietypowa aranżacja, gdzie podmiot spoza uczelni, który sam w sobie jest potężnym podmiotem i który ma nadto duże zainteresowanie tym co jest na uczelni wykładane, poważnie wpływa na to, kto i czego naucza się pod szyldem naszej uczelni i wewnątrz naszego programu nauczania”.

Kanadyjskie Stowarzyszenie Nauczycieli Uniwersyteckich (CAUT) w grudniu 2013 r. podjęło uchwałę zrywającą wszystkie więzi z Instytutem Konfucjusza, ze względu na jego silny wpływ kierowany przez KPCh.

James Turk – dyrektor wykonawczy CAUT powiedział: „Instytuty Konfucjusza to zasadniczo polityczne ramiona rządu chińskiego”. „Mówiąc wprost, Instytuty Konfucjusza są własnością i są zarządzane przez autorytarne władze, więc są zobowiązane do jej polityki”.

„Wyrażając zgodę na otwarcie Instytutów Konfucjusza, kanadyjskie uniwersytety i uczelnie narażają własną integralność, pozwalając Międzynarodowej Radzie Promocji Języka Chińskiego na ingerencję w wielu sprawach akademickich, takich jak program nauczania, teksty i tematy do dyskusji w klasach”, wyjaśnia pan Turk. „Taka ingerencja jest fundamentalnym pogwałceniem wolności akademickiej”.

Źródło oryginalne: en.minghui.org
Źródła polskie: faluninfo.pl, WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.