Chasydzi z Montrealu wygrali w sądzie

Opublikowano: 06.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1268

Chasydzi z Quebecu wygrali sprawę w sądzie i odtąd w każdej sali synagogi może zebrać się do 10 osób, aby się modlić.

Sąd Najwyższy orzekł, że według przepisów pandemicznych obowiązuje limit 10 osób na pomieszczenie – a nie na miejsce kultu.

Każde takie pomieszczenie musi jednak mieć niezależne wyjście na ulicę, bez dzielenia wspólnej przestrzeni z innymi pomieszczeniami.

„Odczuwamy ulgę, gdy otrzymaliśmy wyrok, który potwierdza, że ​​nasza interpretacja dekretu rządu była słuszna” – powiedział Abraham Ekstein, członek Rady Chasydzkich Żydów Quebecu. „Zawsze działaliśmy w dobrej wierze”.

53-stronicowy wyrok, wydany w piątek przez sędziego Sądu Najwyższego Chantal Masse, pozwoli większej liczbie osób spotkać się w celu modlitwy lub wzięcia udziału w ceremonii.

Podczas gdy przepis zdrowotny uchwalony przez rząd Legault w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19 zezwalał na 10 osób na jedno miejsce kultu, wierni mogą teraz mieć 40, na przykład, jeśli budynek ma cztery pokoje.

W poniedziałek Rada Chasydzkich Żydów Quebecu argumentowała, że ​​ograniczenie do 10 osób na budynek jest nie do przyjęcia i narusza ich wolność wyznania.

Twierdzili, że modlitwa jest sercem ich życia i jest nierozerwalnie związana z ich wspólnotami. Ich prawnicy przedstawili dowody, że wiele ważnych modlitw i ceremonii, takich jak obrzezanie, wymaga obecności kworum dziesięciu dorosłych mężczyzn.

Rada chasydzkich Żydów w Quebecu, która reprezentuje 5000 rodzin, argumentowała, że ​​w synagogach każdy pokój ma osobne wejście i wyjście oraz że przestrzegane są zasady dotyczące dystansu społecznego i noszenia masek.

Prawnicy wskazali również na inne przykłady w Montrealu, gdzie więcej niż 10 osób może wejść do budynku.

Sprawa trafiła do sądu po kilku incydentach, w których w synagogach znaleziono ponad 10 osób. Wydano liczne grzywny, ale urzędnicy miejscy przeprosili społeczność, przyznając, że przepisy zmieniały się wielokrotnie w ciągu kilku dni.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.