Brytyjskie lotnictwo wstrzymało rekrutację białych

Opublikowano: 17.08.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1468

Brytyjska telewizja Sky News poinformowała o wstrzymaniu rekrutacji białych mężczyzn przez Królewskie Siły Powietrzne. Lotnictwo Wielkiej Brytanii skupia się obecnie na próbie pozyskania mniejszości etnicznych i kobiet, aby w ten sposób spełnić narzucone mu limity, mające na celu zwiększenie „różnorodności w wojsku”.

Starsza oficer zajmująca się rekrutacją w Królewskich Siłach Powietrznych (RAF) zrezygnowała ze swojej funkcji, a także skrytykowała swoich przełożonych. Zarzuciła mianowicie dowódcy brytyjskiego lotnictwa, marszałka Mike’a Wigstona,, narażanie bezpieczeństwa kraju w obliczu zwiększających się zagrożeń ze strony Rosji i Chińskiej Republiki Ludowej.

Szef RAF-u nakazał bowiem czasowo wstrzymać rekrutację białych mężczyzn. Wigston za swój priorytet uznał obecnie zwiększenie „różnorodności” w brytyjskich siłach powietrznych. Tym samym chce przyciągnąć do służby większą liczbę kobiet oraz przedstawicieli mniejszości etnicznych.

Działania dowódcy lotnictwa skrytykował między innymi Rishi Sunaka, jeden z dwóch pretendentów do przejęcia funkcji szefa rządu i lidera Partii Konserwatywnej. Jego zdaniem jedyną kwestią mającą mieć znaczenie w rekrutacji powinna być osobowość potencjalnego rekruta, a nie jego płeć czy kolor skóry.

Do całej sprawy odniósł się rzecznik RAF. Zaprzeczył on, aby miały miejsce zmiany w polityce dotyczącej rekrutacji, dlatego siły powietrzne zamierzają pozyskiwać osoby z każdej klasy społecznej. Potwierdził jednak, że lotnictwo rzeczywiście próbuje zwiększyć „różnorodność” w swoich szeregach.

Według telewizji Sky News kolejne rządy naciskają na wszystkie rodzaje sił zbrojnych, domagając się od nich właśnie większego zróżnicowania etnicznego. Dotychczas zawód żołnierza w Wielkiej Brytanii był bowiem postrzegany jako zarezerwowany głównie dla białych.

Na podstawie: News.Sky.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Irfy 17.08.2022 13:47

    Szybko im przejdzie. Pilot wojskowy musi spełniać bardzo rygorystyczne wymagania. Powinien być odporny na stres, duże przeciążenia, mieć predyspozycje do tego typu pracy, włącznie z predyspozycjami intelektualnymi. Ponadto powinien mieć odpowiednie “wymiary”. Jeśli będzie zbyt wysoki albo zbyt gruby, to się do niektórych samolotów nie zmieści.

    Dlatego dobór “płciowy” i “rasowy” upadnie najdalej po kilku latach. Gdy wojsko zorientuje się, że głupio mieć pilota, który musi lecieć do akcji z nieznośnymi bólami menstruacyjnymi. Albo takiego, który w połowie/tuż po szkoleniu (cholernie kosztownym) zajdzie sobie w ciążę. Z “rasami” też jest problem. Bo niektóre grupy etniczne mają na przykład tendencję do tycia po przekroczeniu pewnego wieku. I to takiego solidnego tycia, kiedy z “przecinka” robi się litera O. Albo litera B :P.

    Na koniec, jeśli będą brali kogo popadnie, byle tylko płeć i rasa były słuszne, to dodatkowo mogą stracić kilka cholernie drogich samolotów. Bo to naprawdę nie są politycznie poprawne zabawki, tylko cholernie szybkie i skomplikowane maszyny. Podsumowując, trochę to potrwa, ale zdrowy rozsądek w końcu zwycięży. Albo nie zwycięży, ale wtedy Wielka Brytania nie będzie miała lotnictwa wojskowego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.