Biden nakazał deportację kilkunastu tysięcy Haitańczyków

Opublikowano: 20.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1330

Amerykański prezydent Joe Biden zdecydował o odsyłaniu Haitańczyków z powrotem do ich kraju. W ten sposób zamierza on zniechęcić kolejnych imigrantów do szturmowania granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem. Jeszcze w sobotę miało znajdować się na niej blisko kilkanaście tysięcy Haitańczyków uciekających przed głodem i ubóstwem.

Na początku tygodnia haitańscy imigranci sforsowali graniczną rzekę Rio Grande i przedostali się do niewielkiego miasteczka Del Rio. Początkowo stanowili oni grupę około 2,5 tys. osób, ale w sobotę ich liczbę szacowano już na około 15 tys. Zostali oni umieszczeni w prowizorycznym obozie dla uchodźców, co tylko pogłębiło trwający od kilku miesięcy kryzys migracyjny.

Haitańczycy przedostają się do Ameryki, aby w ten sposób uciec przed biedą, głodem i poczuciem beznadziejności w swojej ojczyźnie. Tylko w tym roku Haiti nawiedziło trzęsienie ziemi, potężny sztorm oraz zabójstwo prezydenta Jovenela Moise’ego. W tę ostatnią sprawę zamieszany ma być zresztą szef haitańskiego rządu, a także Kolumbijczycy, Amerykanie i Dominikańczycy.

Administracja obecnego prezydenta USA nie zamierza jednak dopuścić do osiedlenia się Haitańczyków w USA. Biden nakazał więc przeprowadzenie akcji ich deportacji do ojczyzny. Specjalne samoloty już zaczęły wywozić nielegalnych imigrantów z kraju, żeby w ten sposób odstraszyć ich potencjalnych naśladowców.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA udziela mediom jedynie szczątkowych informacji na ten temat, zasłaniając się „bezpieczeństwem operacyjnym”. Wiadomo jedynie, że imigranci mają być deportowani z Teksasu przez trzy dni (w grę wchodzi od pięciu do ośmiu lotów dziennie), a podstawowym celem instytucji jest właśnie wspomniane zniechęcenie Haitańczyków do odbywania kolejnych niebezpiecznych podróży.

Na podstawie: Arkansasonline.com, Texastribune.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 20.09.2021 16:51

    A chyba wygrał wybory na sprzeciwie wobec Trumpowych murów granicznych? 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.