Biały Dom chce wznowić próby nuklearne

Opublikowano: 23.05.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 835

Administracja Białego Domu omówiła możliwość przeprowadzenia pierwszych od 1992 roku testów jądrowych – poinformowała gazeta „The Washington Post”, powołując się na źródła.

Z informacji gazety wynika, że kwestia ta była omawiana w miniony piątek na spotkaniu wysokiej rangi urzędników z agencji zajmujących się bezpieczeństwem narodowym. Powodem do rozmów były zarzuty administracji, że Rosja i Chiny rzekomo testują broń nuklearną o małej sile rażenia.

Spotkanie zakończyło się bez podjęcia decyzji w tej sprawie. Dwie osoby zaznajomione z tematem dyskusji odnotowały poważne rozbieżności dotyczące tego pomysłu. Jednocześnie inne źródło wskazało, że ostatecznie zdecydowano się na podjęcie innych środków „w odpowiedzi na zagrożenia ze strony Rosji i Chin oraz w celu uniknięcia wznowienia testów”.

Informator gazety w administracji twierdzi, że demonstracja Moskwie i Pekinowi tego, iż USA mogą przeprowadzić „ekspresowe testy”, może być przydatna z punktu widzenia negocjacji w sprawie kontroli broni jądrowej i rakietowej.

Wcześniej Stany Zjednoczone ogłosiły, że zastanawiają się nad przedłużeniem traktatu New START z Rosją, który wygasa w 2021 roku, ale proponują rozszerzyć jego obowiązywanie na szeroką gamę nowej broni spoza New START oraz włączenie Chin do umowy. Pekin oświadczył, że nie jest zainteresowany udziałem w podobnych umowach.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o