Biały Dom chce wznowić próby nuklearne

Opublikowano: 23.05.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 403

Administracja Białego Domu omówiła możliwość przeprowadzenia pierwszych od 1992 roku testów jądrowych – poinformowała gazeta „The Washington Post”, powołując się na źródła.

Z informacji gazety wynika, że kwestia ta była omawiana w miniony piątek na spotkaniu wysokiej rangi urzędników z agencji zajmujących się bezpieczeństwem narodowym. Powodem do rozmów były zarzuty administracji, że Rosja i Chiny rzekomo testują broń nuklearną o małej sile rażenia.

Spotkanie zakończyło się bez podjęcia decyzji w tej sprawie. Dwie osoby zaznajomione z tematem dyskusji odnotowały poważne rozbieżności dotyczące tego pomysłu. Jednocześnie inne źródło wskazało, że ostatecznie zdecydowano się na podjęcie innych środków „w odpowiedzi na zagrożenia ze strony Rosji i Chin oraz w celu uniknięcia wznowienia testów”.

Informator gazety w administracji twierdzi, że demonstracja Moskwie i Pekinowi tego, iż USA mogą przeprowadzić „ekspresowe testy”, może być przydatna z punktu widzenia negocjacji w sprawie kontroli broni jądrowej i rakietowej.

Wcześniej Stany Zjednoczone ogłosiły, że zastanawiają się nad przedłużeniem traktatu New START z Rosją, który wygasa w 2021 roku, ale proponują rozszerzyć jego obowiązywanie na szeroką gamę nowej broni spoza New START oraz włączenie Chin do umowy. Pekin oświadczył, że nie jest zainteresowany udziałem w podobnych umowach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.