Belgijska armia złoży pozew przeciwko Google

Opublikowano: 30.09.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1717

Ministerstwo Obrony Belgii zamierza złożyć pozew przeciwko amerykańskiej korporacji Google. Poszło o zdjęcia z serwisu Mapy Google, na których można zobaczyć wszystkie szczegóły belgijskich baz wojskowych.

Władze Belgii już wcześniej zażądały od Google ocenzurowania zdjęć, przedstawiających bazy wojskowe. Korporacja jednak zignorowała wniosek, dlatego Ministerstwo Obrony zapowiedziało pozew, choć nie wykluczone, że Google dopiero teraz zechce podjąć się współpracy.

Okazuje się, że w Mapach Google, dosłownie każdy internauta może zobaczyć dowolny element belgijskich baz wojskowych. Wśród nich jest np. baza sił powietrznych Kleine Brogel, w której Stany Zjednoczone przechowują broń nuklearną, oraz baza we Florennes, gdzie stacjonują amerykańskie myśliwce. Możemy także zobaczyć każdy szczegół krajowego centrum kryzysowego, które znajduje się w Brukseli.

Baza lotnicza Kleine Brogel znajdowała się w centrum zainteresowania islamskich terrorystów. Nieocenzurowane zdjęcia tak istotnych obiektów mogą znacznie ułatwić planowanie zamachów.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Sudinfo.be
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o