Aplikacja NHS Track nad Trace okazała się porażką

Opublikowano: 28.10.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1393

Według rządowej komisji Public Accounts Committee aplikacja NHS Test and Trace nie zdołała osiągnąć “swojego głównego celu”, jakim było zmniejszenie poziomu infekcji i pomoc społeczeństwu Wielkiej Brytanii w powrocie do normalności.

Wyniki raportu przygotowanego przez posłów Izby Gmin wchodzących w skład Public Accounts Committee nie pozostawiają żadnych złudzeń – NHS Test and Trace okazało się porażką. Flagowy system rządu Borisa Johnsona, który miał na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii, nie osiągnął swojego głównego celu, pomimo znacznych nakładów finansowych. W sumie podatnicy wydali na niego 37 miliardów funtów. Przypomnijmy, aplikacja wystartowała w maju 2020 roku, tuż po pierwszym lockdownie w Wielkiej Brytanii. Projektem kierowała Dido Harding, członkini Izby Lordów z ramienia Partii Konserwatywnej, bizneswoman, która wcześniej pracowała dla Tesco i TalkTalk. Ówczesny minister zdrowia Matt Hancock chwalił ją „genialną” pracę w ramach walki z pandemią.

Jak czytamy w raporcie, NHS Track nad Trace “nie osiągnął swojego głównego celu, jakim była pomoc w zerwaniu łańcuchów transmisji Covid-19 i umożliwienie ludziom powrotu do bardziej normalnego trybu życia”. Zamiast tego, w raporcie stwierdzono, że od końca października 2020 roku “w kraju doszło do dwóch kolejnych krajowych lockdownów, a liczba zakażeń dramatycznie wzrosła”. W momencie uruchomienia programu, premier Boris Johnson zapewniał, że NHS Track nad Trace będzie światowym osiągnięciem w walce z koronawirusem, ale z raportu wynika, że cele stawanie przed aplikacją nie zostały zrealizowane.

Dodajmy, że projekt ten otrzymał budżet na poziomie około 37 miliardów funtów w ciągu dwóch lat, co stanowi aż 20% rocznego budżetu całego NHS!

„Krajowy program śledzenia kontaktów został sfinansowany z oszałamiających sum pieniędzy pochodzących od podatników w środku globalnego kryzysu zdrowotnego i gospodarczego. Wyznaczał śmiałe cele, ale nie udało się ich zrealizować pomimo tych ogromnych środków” – podsumowała Meg Hillier, przewodnicząca Public Accounts Committee.

Dr Simon Clarke, profesor nadzwyczajny mikrobiologii komórkowej na Uniwersytecie w Reading, powiedział, że raport posłów ujawnił “wiele niedociągnięć w ramach działania aplikacji”.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 28.10.2021 17:05

    Aplikacja jak każda aplikacja śledząca doskonale spełniła swoją rolę. Nie tę reklamowaną dla publiki, ale tę na którą przeznaczono kasę. Teraz media pokrzyczą, że aplikacja nie zdała egzaminu. Potem, że trzeba dopracować, a potem, że trzeba ją zintegrować z smart-watchem, smart-bio-sensorami, i smart-strzykawką i dopiero wtedy będzie skuteczna na 100%. Resztę zostawiam dla domyślnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.