43 tysiące Rosjan ukarano za podwójne obywatelstwo

Opublikowano: 09.12.2014 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 626

Grzywną za podwójne obywatelstwo w Rosji ukarano już około 43 tysięcy osób, podaje “Kommiersant”.

Ustawa o podwójnym obywatelstwie weszła w życie 4 sierpnia br. W przypadku zbyt późnego złożenia wniosku, zafałszowanego wniosku lub wniosku z błędnymi informacjami, prawo przewiduje kary pieniężne w wysokości do tysiąca rubli.

Za świadome ukrywanie faktu posiadania podwójnego obywatelstwa ponosi się odpowiedzialność karną i płaci grzywnę w wysokości 200 tys. rubli lub 400 godzin pracy przymusowej, pisze z kolei Nowaja Gazeta. Nieoficjalnie mówi się jednak ostatnio, że nowe prawo zostanie złagodzone z końcem roku.

Rosjanin, który długo przebywał za granicą i wraca na stałe do ojczyzny, musi w ciągu 30 dni złożyć odpowiedni wniosek. Nowe zasady wdrożone zostaną stopniowo do 2016 roku i będą dotyczyć głównie obywateli, nieposiadających wiz i uchodźców.

Według Federalnej Służby Migracyjnej, od 1992 roku rosyjski paszport otrzymało 6 mln osób, które w większości przypadków musiały zrzec się dotychczas posiadanego obywatelstwa.

Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. dagome12345 09.12.2014 11:55

    Większość bogaczy z Rasijii bez problemu kupuje sobie obywatelstwo Izraela dzięki , któremu może sobie podróżować po świecie bez wiz, rozliczać się w rajach podatkowych i załatwiać biznesy gdzie tylko chcą 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.