Zoom ukarany za naruszenie prywatności

Opublikowano: 05.08.2021 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1289

Firma Zoom Video Communications, która stworzyła platformę Zoom, wypłaci 85 milionów dolarów za rozstrzygnięcie pozwu zbiorowego w Stanach Zjednoczonych za naruszenie prywatności użytkowników, donosi gazeta „New York Times”.

Poinformowano, że pozew został złożony wiosną zeszłego roku. Według użytkowników Zoom udostępniał ich dane osobowe innym serwisom internetowym, takim jak „Facebook”, „Google” i „LinkedIn”, a także dopuszczał przypadki tzw. „zoombombingu”, kiedy napastnicy „przechwytywali” wideokonferencje innych osób i wyświetlali na ekranie obraźliwe treści i materiały pornograficzne.

Firma zgodziła się również na przeprowadzenie szkoleń dla pracowników w zakresie prywatności i przetwarzania danych użytkowników. „Utrzymanie bezpieczeństwa i prywatności naszych użytkowników jest dla Zoom najwyższym priorytetem” – podała firma w oświadczeniu cytowanym przez gazetę.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o