Żołnierze USA coraz częściej popełniają samobójstwa

Opublikowano: 28.09.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 424

Departament Obrony USA opublikował coroczne statystyki dotyczące samobójstw wśród personelu wojskowego, rezerwistów, pracowników cywilnych resortu i członków ich rodzin.

https://www.youtube.com/watch?v=09sN43FoQfY

W 2018 roku na skutek samobójstwa zmarło 541 osób. Spośród nich żołnierze na czynnej służbie – 325. Jest to o 13% więcej niż w 2017 roku. W ciągu ostatnich pięciu lat średni roczny wzrost liczby samobójstw wśród wszystkich pracowników Departamentu Obrony USA wyniósł 5-6%, podaje „Kommiersant”.

Wśród czynnych żołnierzy liczba samobójstw na 100 tysięcy osób wynosiła 24,8, a rok wcześniej – 21,9. Wśród rodzajów wojsk najwyższy wskaźnik w 2018 roku odnotowano w piechocie morskiej – 31,4 (58 osób). W siłach lądowych – 29,5 (139 osób). W marynarce wojennej i siłach powietrznych stosunek ten jest taki sam – 18,5 (odpowiednio 68 i 60 osób). Dość wysoką liczbę samobójstw na 100 tysięcy osób odnotowano w Gwardii Narodowej USA – 30,6.

Departament Obrony USA zauważa, że ​​po uwzględnieniu płci i wieku poziom samobójstw w całym Departamencie Obrony jest na poziomie krajowym – 22,4 na 100 tysięcy. Jednocześnie przedstawiciele Pentagonu zwrócili uwagę na to, że poziom samobójstw w Gwardii Narodowej USA jest wyższy niż poziom krajowy, dlatego na ten problem należy zwrócić szczególną uwagę. Dyrektor Biura Pentagonu ds. Zapobiegania Samobójstwom Karin Orvis powiedziała, że ​​opracowano już specjalny program, w ramach którego psychologowie i inni specjaliści będą badać problem wysokiego poziomu samobójstw w Gwardii Narodowej USA.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Remigiusz 28.09.2019 15:33

    Sumienie czy co ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.