Znaleziono słaby punkt najlepszych myśliwców USA

Opublikowano: 18.10.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 577

Chiny stworzyły rakietę PL-15, Rosja buduje rakietę К-37М, tymczasem USA nie mają godnej odpowiedzi na te opracowania – uważa ekspert wojskowy Dave Majumdar.

Pomimo że F-22 jest najlepszym myśliwcem w całej historii USA, brakuje mu normalnej broni, którą posiadają rosyjskie i chińskie samoloty — pisze ekspert wojskowy Dave Majumdar w czasopiśmie “The National Interest”.

Myśliwce F-22 nie posiadają nahełmowego systemu wskazywania celu a także kierowanych pocisków rakietowych AIM-9 Sidewinder klasy „powietrze-powietrze” — podkreśla autor artykułu. Amerykańskie siły powietrzne wyposażą F-22 w rakiety AIM-120 AMRAAM, lecz jednocześnie rzucają im wyzwanie stacje zagłuszania radioelektronicznego z technologią Przetwarzania Cyfrowego i Notowania Sygnału Radiowego (DRFM) a chińska i rosyjska broń niedługo je przejdą.

Autor artykułu podkreśla, że Chiny stworzyły nową rakietę PL-15, podobną do europejskiej MBDA Meteor i wyposażoną w silniki strumieniowe. Z kolei Rosja pracuje nad rakietą K-37K i być może inną rakietą „wyrób 810″ — podkreśla Majumdar.

Właśnie dlatego w ostatnich tygodniach — pisze ekspert wojskowy — siły powietrzne poinformowały o konieczności stworzenia nowej rakiety dalekiego zasięgu klasy „powietrze-powietrze”. Dowódca amerykańskich sił powietrznych generał Herberta J. Carlisle podkreślił, że stworzenie nowej broni, która przewyższy PL-15 i będzie mogła funkcjonować w warunkach głuszenia radioelektronicznego, jest „wyjątkowo wysokim priorytetem”.

Ten problem jest jeszcze bardziej aktualny, jeśli chodzi o marynarkę wojenną USA, której lotnictwo ustępuje nawet myśliwcowi F-15 Eagle, nie mówiąc już o F-22 Raptor.

„Myśliwce pokładowe potrzebują rakiety dalekiego zasięgu, najlepiej z połączoną głowicą samonaprowadzającą. Chińskie i rosyjskie rakiety z kilkoma takimi głowicami są porównywalne lub lepsze od amerykańskich rakiet AIM-120C/D, co stawia amerykańskie myśliwce w niekorzystnej sytuacji” — czytamy w wydanym przez Instytut Hudsona raporcie.

Dlatego zdaniem autorów raportu USA potrzebują nowej rakiety dalekiego zasięgu.

„Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmie Pentagon, trzeba się pospieszyć i zrobić to, bo czas upływa. Nieudane wyposażenie nowego lotnictwa w odpowiedni system zbrojny zawsze było słabym punktem Amerykanów… F-22 to niewątpliwie najlepszy myśliwiec klasy powietrze-powietrze, który Ameryka kiedykolwiek wyprodukowała, lecz równocześnie nie jest wyposażony w odpowiadającą wymogom broń. Nadszedł czas na przyznanie tego” — podsumował Majumdar.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.