Ziobro pozywa Tuska

Opublikowano: 05.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1122

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował za pośrednictwem Twittera, że skieruje pozew przeciwko Donaldowi Tuskowi w związku z wypowiedzią na temat jego i jego żony podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Polityk napisał, że słowa Donalda Tuska to podłe kłamstwa, dlatego składa przeciwko niemu pozew. „Czego boi się i kogo chce chronić Donald Tusk, że ucieka się do takich podłych kłamstw?” – zapytał Ziobro.

Mówiąc o przyjętej wczoraj przez PiS uchwale przeciwko nepotyzmowi, Tusk stwierdził, że „rodziny polityków PiS nie będą zatrudnianie w spółkach Skarbu Państwa, chyba że bardzo tego chcą. To jest istota tej uchwały”. „Wciąż nie wierzę, że można było coś tak bezczelnego wykombinować i zaproponować” – powiedział Tusk.

Podczas dzisiejszej konferencji, podobnie jak we wczorajszym wystąpieniu podczas Rady Krajowej, p.o. szefa PO najwięcej uwagi poświęcił krytyce Prawa i Sprawiedliwości. Polityk ostro wypowiedział się ponownie w sprawie uchwały dotyczącej nepotyzmu, biorąc na celownik właśnie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

„Minister sprawiedliwości wraz ze swoją żoną oczekują haraczu, bo wsadzą kogoś do więzienia, a oni z uchwałami. Co się stało ludzie? Czy wam pasuje taka sytuacja, że przechodzimy codziennie do porządku nad takimi skandalami? Nigdy nie byliśmy świadkami czegoś takiego” – mówił Tusk.

https://www.youtube.com/watch?v=V9B4P8zgNi0

Podczas wczorajszego kongresu PiS przyjęto uchwałę dotyczącą nepotyzmu. O pojawiających się przypadkach nepotyzmu wśród niektórych członków partii mówił Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu, z jakim wystąpił przed wyborami prezesa partii.

„Będzie to bolesne, czasem będzie to trudne, ale tu nie możemy się cofać. Stworzyliśmy pewien wyjątek, a z tego wyjątku próbuje się dziś robić regułę. Furtkę, która zdaniem niektórych ma uczynić tę uchwałę bezzębną. To jest wyjątek szczególny, dotyczący tylko sytuacji, gdy ktoś o wysokich kwalifikacjach, ze względu na to, że np. małżonek przenosi się do innego miasta, więc, by pozostać razem, także musi się przenieść i ma możliwość zajęcia takiego stanowiska – wtedy możemy się na to zgodzić. Ale według mojego rozeznania takich przypadków w skali kraju jest minimalna ilość. Mniej niż palców jednej ręki. To nie jest żaden mechanizm, który ma spowodować, że my tej trudnej uchwały nie będziemy realizować” – wyjaśnił Kaczyński.

Przyjęty dokument przewiduje, że „współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości nie mogą zasiadać w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa”. Poza tym w uchwale „zakazuje się zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa członków najbliższej rodziny posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości – to jest ich współmałżonków, dzieci, rodzeństwa oraz rodziców”.

„Przypadki nepotyzmu w naszych szeregach rzucają cień na całą naszą formację. Podważają jej wiarygodność. Kwestionują fundamentalną dla Prawa i Sprawiedliwości zasadę, że uprawianie polityki rozumiemy jako służbę w interesie dobra wspólnego, jako pracę na rzecz pomyślności Rzeczpospolitej i jej obywateli, a nie jako sposób na osiąganie własnych korzyści” – głosi przyjęta przez PiS uchwała.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,75 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Pierwsza podstawowa różnica PiS a PO.
Przyznanie się do grzechu i chociaż próba przeciwdziałania w PiS.
W PO zaś udawanie, gra pozorów i ściemnianie. Jakieś bicie się w pierś po przegranej? Ktoś pamięta?

Jakaż szkoda wielka, że nie ma grubszego zarzutu przeciwko Tusku. Za chwile znów będzie miał immunitet, bo go przecież zaraz wybiorą.

A wiecie jak po Norwesku jest “Niemiec”?
Tysk.
Przypadek? Nie sądzę…