Zarobki główną przyczyną migracji

Opublikowano: 23.02.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

Aż trzy czwarte badanych jako główną przyczynę emigracji wskazało zbyt niskie zarobki w Polsce. 91,9 proc. emigrantów jest zadowolonych z wyjazdu.

Jak wynika z raportu „Bilet w jedną stronę? Migracje w Europie z perspektywy krajów Europy Środkowo-Wschodniej” przygotowanego przez think-tank Jana Kulczyka CEED Institute trzech na czterech Polaków i Polek przebywających w innych krajach Unii Eruopejskiej wyjechało ponieważ w Polsce są zbyt niskie zarobki.

Wskaźnik ten jest jeszcze wyższy w sektorze usług (84,1 proc.). Ponad 90 proc. emigrantów jest zadowolonych z decyzji o wyjeździe, a ich sytuacja finansowa poprawiła się dzięki pracy za granicą (91 proc. w branży budowlanej i 98,6 proc. w produkcji).

Badania wykazały, że głównym powodem wyjazdu z Polski nie było w ogóle związane z brakiem możliwości znalezienia pracy w Polsce. Przyczyna ta została wskazana jedynie przez (w zależności od branży) 12 – 34 procent respondentów (najwyższy procent – 34,3 proc. sektor przemysłowy, a najniższy – 11,9 proc,, sektor budowlany). Wielu emigrantów nie może wyobrazić sobie życia za granicą na stałe, ale ci, którzy wracają do kraju, najczęściej robią to z powodu kwestii rodzinnych (30 proc. w usługach i blisko 70 proc. w budowlance).

Autorstwo: MZ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

W Polsce najlepiej być urzędnikiem

atoreli123
Użytkownik
atoreli123

instytut kulczyka powinien podać dlaczego w PL są tak niskie pensje? bo takie kulczyki sprzedały polski przemysł za granicę a to co zostało rozkradły między siebie