Zarobki główną przyczyną migracji

Opublikowano: 23.02.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 265

Aż trzy czwarte badanych jako główną przyczynę emigracji wskazało zbyt niskie zarobki w Polsce. 91,9 proc. emigrantów jest zadowolonych z wyjazdu.

Jak wynika z raportu „Bilet w jedną stronę? Migracje w Europie z perspektywy krajów Europy Środkowo-Wschodniej” przygotowanego przez think-tank Jana Kulczyka CEED Institute trzech na czterech Polaków i Polek przebywających w innych krajach Unii Eruopejskiej wyjechało ponieważ w Polsce są zbyt niskie zarobki.

Wskaźnik ten jest jeszcze wyższy w sektorze usług (84,1 proc.). Ponad 90 proc. emigrantów jest zadowolonych z decyzji o wyjeździe, a ich sytuacja finansowa poprawiła się dzięki pracy za granicą (91 proc. w branży budowlanej i 98,6 proc. w produkcji).

Badania wykazały, że głównym powodem wyjazdu z Polski nie było w ogóle związane z brakiem możliwości znalezienia pracy w Polsce. Przyczyna ta została wskazana jedynie przez (w zależności od branży) 12 – 34 procent respondentów (najwyższy procent – 34,3 proc. sektor przemysłowy, a najniższy – 11,9 proc,, sektor budowlany). Wielu emigrantów nie może wyobrazić sobie życia za granicą na stałe, ale ci, którzy wracają do kraju, najczęściej robią to z powodu kwestii rodzinnych (30 proc. w usługach i blisko 70 proc. w budowlance).

Autorstwo: MZ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

W Polsce najlepiej być urzędnikiem

atoreli123
Użytkownik
atoreli123

instytut kulczyka powinien podać dlaczego w PL są tak niskie pensje? bo takie kulczyki sprzedały polski przemysł za granicę a to co zostało rozkradły między siebie