Polacy znowu poszukują pracy na Zachodzie

Opublikowano: 07.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3113

„Rzeczpospolita” na podstawie danych portalu „OLX Praca” zauważa rosnące zainteresowanie pracą w Europie Zachodniej ze strony Polaków. Znów chętnie poszukują oni zatrudnienia w bogatszych krajach, bo mogą liczyć w nich na lepsze wynagrodzenia. Przede wszystkim zaś powodem są rosnące koszty życia w naszym kraju, spowodowane głównie kilkunastoprocentową inflacją.

Dane przekazane dziennikowi przez wspomniany portal wskazują wręcz na lawinowo rosnące zainteresowanie emigracją do zachodnich państw Unii Europejskiej. W pierwszym kwartale tego roku kandydaci do pracy za granicą wysłali blisko 700 tysięcy aplikacji, a to oznacza wzrost aż o 90 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.

Najczęściej wybieranym kierunkiem emigracji przez Polaków są Niemcy, dlatego właśnie pracy za naszą zachodnią granicą dotyczy blisko połowa aplikacji złożonych w Olx Praca. Na drugim miejscu pod tym względem plasuje się Holandia, natomiast poza tym sporą popularnością cieszą się Wielka Brytania, Nowa Zelandia, Francja i Norwegia.

Rosnącą liczbę Polaków poszukujących pracy na Zachodzie odnotowuje nie tylko wspomniany serwis. Otoo Work Force Central Europe zarejestrował 15 proc. wzrost liczby aplikacji, z kolei Contrain blisko 37 proc.

Rozmówcy „Rzeczpospolitej” wśród powodów ponownej emigracji Polaków wymieniają przede wszystkim rosnące koszty życia w naszym kraju, które spowodowane są wysoką inflacją. Dodatkowo w Niemczech i Holandii można liczyć na dużo lepsze zarobki, bo godzinowa płaca minimalna w Niemczech i Holandii wynosi około 55 zł.

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 07.05.2023 09:29

    A na ich miejsce ,,wpłyną,, Ukry które mają tu ,,raj,, przywilejów. I tak się robi ,,wymianę,, ludności…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.