Zamordowano maltańską dziennikarkę śledczą

Opublikowano: 18.10.2017 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 425

Dapne Caruana Galizia nie żyje, została zamordowana. Całą sprawę bada policja lokalna. Pochodząca z Malty dziennikarka śledcza zasłynęła opublikowaniem kompromitujących materiałów nazwanych Panama Papers.

Dapne opublikowała kompromitujące materiały, które po części dotyczyły rządu Malty doprowadzając do wcześniejszych wyborów. Czerwcowe wybory wbrew powszechnym przewidywaniom wygrała ponownie partia Josepha Muscata. Po opublikowaniu wyników, zdaniem śledczych dziennikarka wielokrotnie informowała lokalną policję o wysyłanych pogróżkach w jej kierunku. W poniedziałek, podłożono bombę pod jej samochód, która wybuchła zaraz po jego uruchomieniu. Lokalne media podkreślają, że Dapne w kraju była szanowaną i bardzo wpływową dziennikarką.

Premier Malty wyraził głęboki żal i skrytykował działania osób odpowiedzialnych za jej śmierć nazywając je “atakiem barbarzyńskim, nie do zaakceptowaną przemocą”. Jednocześnie podkreślając, że Dapne Caruana Galizia była “jednym z moich najgorszych krytyków, zarówno na płaszczyźnie politycznej i osobistej”.

W 2016 roku opublikowano dokumenty oskarżające żonę i premiera Muscata, a także ministra energetyki, szefa sztabu rządu o posiadanie aktywów na terenie Panamy.

Na prowadzonym przez siebie blogu “Running Commentary”, publikowała wiele kompromitujących artykułów, opisując między innymi historie korupcji osób wpływowych, czy ich życie prywatne jak to miało miejsce w przypadku ministra gospodarki Chrisa Cardona, który jak twierdziła w trakcie rządowej delegacji korzystał z usług prostytutek.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o