Zamieszki MFW, czyli jak MFW i BŚ przejmują kraje

Opublikowano: 03.07.2015 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 401

Niniejszy artykuł jest transkrypcją rozmowy, jaką w 2002 roku Alex Jones przeprowadził z Gregiem Palastem, dziennikarzem śledczym w sprawie tajnych dokumentów Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i Banku Światowego (BŚ). Greg Palast pracując dla BBC i “Guardiana” otrzymał potężną ilość poufnych dokumentów w których widnieją instrukcje jak poprzez nielegalną prywatyzację przejmować najbardziej dochodowe sektory rynku w kraju, następnie doprowadzać do kryzysu zadłużenia wywołując fale zamieszek i destabilizacji by ostatecznie tworzyć przewrót polityczny i organizować nowe rządy pod kontrolą banków. Co ciekawe wszystkie te informacje zostały potwierdzone przez Joe Stiglitza, głównego ekonomistę Banku Światowego i noblistę, który w proteście wobec takiej polityki zrezygnował z pracy w tej instytucji.

Rozmowa ta jest niezwykle istotna aby zrozumieć obecne położenie Grecji i zaangażowania międzynarodowych instytucji finansowych w tak zwaną “pomoc” finansową, jak również by rozpatrzyć scenariusz rozwoju wydarzeń, jeśli Grecja nie wyjdzie ze Strefy Euro.

ALEX JONES: To jest wstrząsające. Możesz nam to wytłumaczyć i powiedzieć co zrobił ten ekonomista?

GREG PALAST: Cóż, powiem ci dwie rzeczy. Po pierwsze, rozmawiałem z byłym głównym ekonomistą, Joe Stiglitzem, który został zwolniony z Banku Światowego. Tak więc w BBC i “The Guardianie” spędziłem z nim czas instruując go co do ujawniania poufnych informacji. To było jak w jednej ze scen z “Mission Impossible”, gdzie facet z drugiej strony podchodzi do ciebie i spędzasz z nim czas na wypytywaniu. Więc pozyskałem wgląd w to co się dzieje w Banku Światowym. Ponadto, to nie on mi o tym opowiedział ale inny informator. On nie chciał mi dać wewnętrznych dokumentów ale inni ludzie wręczyli mi olbrzymią ilość tajnych dokumentów z Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

– Aby się odizolować, ktoś inny to zrobił.

– Nie, mówię ci. On nie chciał tego dotknąć, ale ja naprawdę dostałem stos dokumentów z zupełnie niezależnych źródeł.

– Tak, jak w 1991, dostałeś je od tych samych ludzi, od których my je dostaliśmy.

– I tak, jedną z rzeczy, która się wydarzyła, to miałem wystąpić w CNN razem z szefem Banku Światowego Jimem Wolfensenem, ale on powiedział, że nigdy nie wystąpi w CNN jeśli mnie zaproszą. I tak CNN zrobiło najbardziej szaloną rzecz i zrezygnowało z rozmowy ze mną.

– Tak więc teraz oni całkowicie to bojkotują.

– Tak. Więc to co znaleźliśmy wewnątrz tych dokumentów to, że oni wymagają od państw aby podpisały tajne umowy, w których godzą się na sprzedaż swoich kluczowych aktywów i by podjęły kroki gospodarcze, które są katastrofalne dla kraju i jeśli nie zgodzą się na te czynności, to średnio dla każdego kraju, podpisywano sto jedenaście punktów. Jeśli kraj nie wdroży tych kroków to oni odcinają kraj od wszelkich międzynarodowych pożyczek. Nie możesz wtedy pożyczyć pieniędzy na międzynarodowym rynku. Nikt nie może przetrwać bez kredytu, czy są to ludzie, korporacje czy kraje – bez pożyczania pieniędzy i mając trochę kredytu i…

– To ze względu na inflację zadłużenia jaką stworzyli.

– Tak, jedną z rzeczy, które się wydarzyły to dostaliśmy przykłady, dostałem niedawno dokumenty wewnętrzne z Argentyny, tajny argentyński plan. Jest on podpisany przez Jima Wolfensena, prezesa Banku Światowego. Przy okazji, oni są naprawdę na mnie źli, że mam te dokumenty ale nie zakwestionowali ich autentyczności. Najpierw to zrobili. Najpierw mówili, że te dokumenty nie istnieją. Pokazałem je w telewizji. Przytoczyłem niektóre w internecie, tak naprawdę mam kopie niektórych z nich…

– Na stronie GregPalast.com?

– Tak, GregPalast.com. Więc potem wycofali się z tego i powiedzieli, że te dokumenty są autentyczne ale nie zamierzają ich ze mną omawiać, a i tak nie wpuszczą mnie na antenę. Tak, to wygląda. Ale to co mówili, to że wybierasz taki kraj jak Argentyna, który jak wiesz jest obecnie w płomieniach. W ciągu pięciu tygodni kraj miał już pięciu prezydentów, ponieważ ich gospodarka jest całkowicie zniszczona.

– Czy nie mają już szóstego?

– Tak, co tydzień jest nowy prezydent, ponieważ nie mogą utrzymać kraju razem. I tak się stało, bo zaczęli w końcu lat 1980. na rozkaz MFW i Banku Światowego, wyprzedawać wszystkie swoje aktywa, aktywa publiczne. Chodzi mi o rzeczy o których byśmy nawet nie myśleli by je sprzedawać w Stanach Zjednoczonych, takich jak wyprzedaż wodociągów.

– Tak oni opodatkowują ludzi. Tworzą wielki rząd i wielki rząd przekazuje te rzeczy prywatnemu MFW/BŚ. A kiedy wrócimy, chcę byś opisał cztery etapy gdzie faktycznie płacą miliardy politykom na szwajcarskie konta bankowe by to zrobili.

– To prawda.

– To jest jedna z największych historii… Proszę kontynuować.

– Więc to co się dzieje, a to tylko jeden z przykładów. A tak na marginesie, nie byle kto wykonuje te działania. System wodociągów Buenos Aires został sprzedany za bezcen firmie o nazwie Enron. Sprzedano rurociąg który biegnie między Argentyną i Chile firmie o nazwie Enron.

– A potem globaliści po przeniesieniu majątku firmy do innej firmy sprzątnęli Enron, przekazując dalej skradzione aktywa.

– Masz rację. A tak przy okazji, wiesz dlaczego przekazali rurociąg Enronowi? Bo dostali telefon od kogoś o imieniu George W. Bush w 1988 roku.

– Nie do wiary.

– Pokazujemy jak oni systematycznie niszczą kraje, czy to będzie Ekwador czy Argentyna. Problemem jest to, iż niektóre z tych złych pomysłów dryfują z powrotem do USA. Innymi słowy, im już zabrakło miejsc do wykrwawiania. Problemem jest to, że Stiglitz jest głównym ekonomistą, a nie jakiś tam facetem. Nawiasem mówiąc, kilka miesięcy temu, po tym jak został zwolniony otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Więc on nie jest głupcem. Powiedział mi, że udał się do tych krajów w których mówili o prywatyzacji i sprzedaży aktywów. W zasadzie oni wiedzieli, dosłownie wiedzieli i odwrócili działania kiedy zrozumieli, że przywódcy tych krajów i główni ministrowie wezmą setki milionów dolarów.

– Ale to nie jest nawet prywatyzacja. Oni po prostu kradną to ludziom i oddają to do MFW / Banku Światowego.

– Oni oddają to na ogół znajomym takim jak Citibank, który był bardzo duży i przejął połowę argentyńskich banków. British Petroleum BP przejęło rurociągi w Ekwadorze. Wspomniałem już o Enronie przechwytującym system wodociągów. Ale problemem jest to, że oni jednocześnie niszczą te systemy. W Buenos Aires nie można nawet dostać wody do picia. Chodzi mi o to, że nie jest to tylko kwestia kradzieży. Nie można odkręcić kranu. To jest coś więcej niż bogacenie się na publiczny koszt.

– Właśnie przekazano MFW Wielkie Jeziora w USA.[1] Teraz mają wyłączną kontrolę nad zaopatrzeniem w wodę. To było w “Chicago Tribune”.

– Problem jaki przed nami stoi to, że MFW i Bank Światowy są w 51% własnością Skarbu Stanów Zjednoczonych. Więc pojawia się pytanie, co mamy z naszych pieniędzy które tam inwestujemy? I wygląda na to, że mamy coraz większy chaos w kilku krajach. Indonezja jest w płomieniach. Główny Ekonomista – Stiglitz – mówił mi, że zaczął kwestionować to co się dzieje, że gdzie nie pójdziemy to każdy kraj w który się wtrącamy ma niszczoną gospodarkę i kończy w płomieniach. I mówił, że za te pytania został zwolniony. Ale mówił, że oni nawet planują zamieszki. Wiedzą, że kiedy wycisną kraj i zniszczą jego gospodarkę, to skończy się to zamieszkami na ulicach. I mówią, że to nazywa się “Zamieszkami MFW” (“IMF riot”). Innymi słowy, ponieważ masz zamieszki, to przegrywasz. Cały kapitał ucieka z kraju i to daje szansę MFW, by następnie dodać więcej warunków.

– I to sprawia, że jesteś jeszcze bardziej zdesperowany. Więc to jest naprawdę imperialna wojna implodująca gospodarki krajów, a teraz robią to tutaj z Enronem. Oni są coraz bardziej zachłanni – szykują się na USA. (…) Wróć do prywatyzacji. Przejdź przez te cztery punkty. To jest klucz. Oni wysyłają politykom miliardy aby im wszystko oddali.

– Tak, nazywają to łapówkarstwem, gdzie sprzedajesz wodociągi, które są warte przez ponad dziesięć lat, powiedzmy około 5 mld dolarów, dziesięć procent to jest 500 milionów, rozumiesz jak to działa. Dwa tygodnie temu rozmawiałem z senatorem z Argentyny. Nagrałem go na kamerze. Powiedział, że dostał telefon od George’a W. Busha w 1988 gdzie powiedziano mu by oddał argentyński gazociąg Enronowi… to jest nasz obecny prezydent. Powiedział, że to co odkrył to było naprawdę straszne, że Enron miał zamiar płacić jedną piątą światowej ceny za gaz i zapytał jak można przedłożyć taką ofertę? I powiedział mu, nie George W. Bush, ale jego partner w transakcji, że jeśli zapłacą tylko jedną piątą to pozostanie trochę by mogło przejść na szwajcarski rachunek bankowy. I tak to się robi.

– To jest…

– Mam ten film. Ten facet jest bardzo konserwatywny. On bardzo dobrze zna rodzinę Bushów. Był administratorem robót publicznych w Argentynie i powiedział, tak, miałem taki telefon. Zapytałem go czy od George’a W. Busha. Powiedział, że owszem, w listopadzie 1988 roku, facet zadzwonił do niego i powiedział by dał rurociąg Enronowi. I to jest ten sam George W. Bush, który powiedział, że poznał Kena Laya – szefa Enronu – dopiero w 1994 roku. Więc, wiesz…

– Słucham twoich słów. Robiłeś wywiady z tymi ministrami, byłym ekonomistą MFW/BŚ. Na wszystko masz dokumenty, na płacenie do szwajcarskich banków, to wszystko się dzieje. I wtedy mamy część drugą, co oni robią po tym jak zaczną implodować kraj?

– No, to wtedy oni mówią by rozpocząć cięcia budżetowe. Piąta część ludności Argentyny jest bezrobotna, a oni mówią by drastycznie cięli zasiłki dla bezrobotnych, zabierali fundusze emerytalne, cieli budżet na edukację, mam na myśli straszne rzeczy. Teraz, jeśli przytniesz gospodarkę w środku recesji, która została stworzona przez tych facetów to jesteś naprawdę w stanie całkowicie zniszczyć taki kraj. Po tym jak zostaliśmy zaatakowani 11 września Bush wyszedł i powiedział, że musimy wydać od 50 do 100 miliardów dolarów aby uratować naszą gospodarkę. Nie zaczęliśmy cięć budżetowych, zaczynasz próbę ratowania gospodarki. Ale oni mówią tym krajom by cieli i cieli i cieli. I dlaczego, zgodnie z dokumentami, by mogli dokonywać płatności na rzecz zagranicznych banków, które biorą od 21% do 70% odsetek. Jest to złodziejski procent. Faktycznie to doszło do tego, że wymogli na Argentynie by zniosła prawa zakazujące złodziejskiego oprocentowania, ponieważ każdy bank byłby na mocy prawa lichwiarski.

– Greg, mówisz o tym na co wskazują dokumenty. Najpierw implodują gospodarkę by stworzyć tę atmosferę. Oni tworzą podwaliny by to robić.

– Tak, a potem mówią, że ojej, nie możemy pożyczyć pieniędzy, z wyjątkiem tych złodziejskich stawek kredytowych. My w Ameryce nie pozwalamy by banki miały 75% oprocentowanie. To jest złodziejski kredyt.

– To jest trzecia faza i czwarta. Co robią potem?

– Tak jak mówiłem, potem otwierasz granice dla handlu, to są nowe wojny opiumowe. A kiedy już zniszczą gospodarkę, która nie może już produkować, jedną ze strasznych rzeczy jest to, że zmuszają kraje by płaciły potężne stawki za takie rzeczy jak leki – legalne leki. A tak przy okazji, to w taki sposób budujesz nielegalny handel narkotykami, aby przetrwać sprzedają nam narkotyki i crack…

– A sama CIA, dyktatura bezpieczeństwa narodowego została przyłapana na przemycie narkotyków.

– Wiesz, my tylko pomagamy naszym sojusznikom.

– To jest po prostu niesamowite. Zniszczyć cały świat, zniszczyć ekonomie a następnie kupić wszystko za grosze. Czy to jest część czwarta planu MFW / Banku Światowego?

– Cóż, w części czwartej w końcu dochodzi do rozpadu rządu. A tak przy okazji, prawdziwy czwarty etap to zamach stanu. O tym się nie mówi. Właśnie dowiaduję się o tym z Wenezueli. Właśnie dostałem telefon od prezydenta Wenezueli.

– I oni instalują swój własny korporacyjny rząd.

– To co oni mówią to, że masz wybieranego prezydenta rządu i MFW ogłosił, posłuchaj tego, że jeśli prezydent zostanie usunięty to będą wspierać rząd przejściowy. Oni nie mówią, że będą się angażować w politykę, oni po prostu wspierają rząd przejściowy. Efektywnie to jest płacenie za zamach stanu, jeśli wojsko obali obecnego prezydenta, ponieważ obecny prezydent Wenezueli powiedział MFW- nie. Powiedział im, że mogą się wynosić. Przywieźli swoje zespoły i powiedzieli, że ma robić to czy tamto. A on powiedział, że nie musi nic robić. Powiedział, że ma zamiar podwoić podatki na koncerny naftowe bo mamy dużo ropy w Wenezueli. I ma zamiar podwoić podatki na koncerny naftowe, i z tego będzie mieć pieniądze potrzebne na programy społeczne i rząd, i będziemy bardzo bogatym krajem. Cóż, gdy tylko to zrobił to oni zaczęli wywoływać problemy z wojskiem i należy się temu przyglądać: prezydent Wenezueli będzie pozbawiony urzędu w ciągu trzech miesięcy lub będzie zastrzelony. Nie pozwolą mu na podniesienie podatków od firm naftowych.

– I tu jest problem, Gregu Palascie. Powiedziałeś na początku, że oni są coraz bardziej głodni i robią teraz to samo ze Stanami Zjednoczonymi. Enron, ze wszystkich zebranych dowodów, które widziałem był frontem/przykrywką, by ukraść majątek, a następnie przenieść go do innych globalnych firm, a potem to wysadzili i ukradli fundusze emerytalne firmy. Teraz oni straszą nas terroryzmem, że będzie miał miejsce, jeśli nie oddamy swoich praw/wolności. Bush nie informuje o niczym Kongresu i innych, którzy mają być chronieni w ramach ataku nuklearnego w tajnym rządzie cieni, jak podał “Washington Post” w artykule pt. “Congress Not Advised of Shadow Government”.[2] Przewodniczącemu Izby też nic nie powiedziano. To mi wygląda na zamach stanu. Mówię o tym wprost. Lepiej rozpowiadajmy o tym teraz, zanim te chciwe stworzenia pójdą na całość…

Z Gregiem Palastem rozmawiał Alex Jones
Źródło oryginalne: GregPalast.com
Tłumaczenie i źródło polskie: PrisonPlanet.pl

PRZYPISY

[1] https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_Jeziora_P%C3%B3%C5%82nocnoameryka%C5%84skie

[2] http://www.washingtonpost.com/archive/politics/2002/03/02/congress-not-advised-of-shadow-government/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bro
Użytkownik
bro

To wiadomo od dawna, natomiast pryrwatyzacji nie mozna nazwać nielegalną. Na ciekawy przypadek MFW trafiło na Ukrainie, gdzie po wejściu ze swoim standardowym planem okazało się ze większość środków produkcji jest w rękach Oligarchów.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Ale w tłumaczenie na język polski to można było się bardziej przyłożyć! Tego się prawie nie da czytać!