Zakaz używania głosów AI w rozmowach telefonicznych w USA

Opublikowano: 13.02.2024 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1889

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) zakazała używania głosów generowanych przez sztuczną inteligencję w automatycznych połączeniach telefonicznych. Prokuratorzy stanowi mogą teraz podjąć działania przeciwko oszustom, którzy klonowali głosy ofiar za pomocą sztucznej inteligencji. Wykorzystywanie sklonowanych głosów bez zgody abonenta będzie ścigane na podstawie ustawy o ochronie reklam telefonicznych.

Teraz głosów stworzonych przez sztuczną inteligencję można używać wyłącznie za zgodą abonenta lub w celach awaryjnych. Obecne orzeczenie FCC jasno stwierdziło, że sklonowane głosy również będą nielegalne.

Warto zauważyć, że prokuratorzy generalni stanu mogli wcześniej ścigać oszustów telefonicznych za przestępstwa gospodarcze, szantaż, naciski itp. Samo oszustwo było już sprawą sądową. Jednak obecnie klonowanie głosu do celów przestępczych stało się odrębnym przestępstwem i podstawą ścigania. Komisja FCC po raz pierwszy zaproponowała zakaz używania głosów AI w automatycznych połączeniach w zeszłym miesiącu.

„Przestępcy wykorzystują głosy generowane przez sztuczną inteligencję w niezamówionych automatycznych połączeniach, aby wyłudzać pieniądze od bezbronnych członków rodziny, naśladować celebrytów i wprowadzać w błąd wyborców” – stwierdziła w oświadczeniu przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel. „Prokuratorzy generalni stanowi będą teraz dysponować narzędziami do zwalczania takich oszustw i ochrony społeczeństwa przed nimi i dezinformacją”.

Temat oszustw telefonicznych opartych na sztucznej inteligencji cieszy się w USA dużym zainteresowaniem w związku z ostatnimi wydarzeniami. Pod koniec stycznia niektórzy mieszkańcy New Hampshire otrzymali telefony rzekomo od prezydenta Joe Bidena z informacją, aby nie pojawiali się przy urnach w prawyborach stanu. Dochodzenie wykazało, że za telefonem stały teksańskie spółki Life Corporation i Lingo Telecom. Komisja FCC wydała nakaz zaprzestania działalności firmie Lingo Telecom, która przekazała połączenie.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. niecowiedzacy 13.02.2024 22:19

    No i proszę sztuczna inteligencja służy przestępcom ale co dalej? Może założy własną mafię. Zawsze myślałem iż jak nie ma szatana to Amerykanie sobie go stworzą bo mają najlepsze technologie, są pazerni i pragną mieć wszystko. Naiwnie myślą iż mogą nim sterować. Ale tylko do czasu aż dowie się jakie ma nieograniczone możliwości. Przy nim wszyscy dyktatorzy razem wzięci to mały pikuś. Z szatanem nawet bez podpisywania cyrografu nie można wygrać, tak więc Amerykanie bądzcie gotowi wypić nawarzone przez was samych piwo.

  2. rozrabiaka 13.02.2024 23:28

    Tak ochoczo nagrywamy swój głos w wiadomościach, aż żal (im) nie skorzystać…

  3. magicznemrau 14.02.2024 10:00

    juz wkrotce nie spostrzegniecie sie nawet jak podczas miesowania(meating) w firmie bedziecie myslec, ze rozmawiacie z kolega przez dziurke a tymczasem rzeczywistosc was zaskoczy – koledzy i kolezanki nawet nie beda zyc a wy bedziecie caly czas przeswiadczeni, ze wszystko jest hiper super zalosni rezylianie. nawet nie zauwazacie, ze jestescie juz jeno smartfonem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.