Żadnych wieców w Atenach podczas wizyty Obamy

Opublikowano: 15.11.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 458

Grecka policja w celach zapewnienia bezpieczeństwa zakazała przeprowadzenia wieców i demonstracji podczas wizyty w Atenach prezydenta USA Baracka Obamy.

„Na mocy decyzji dyrektora Departamentu Policji Attyki w ciągu dwóch dni oficjalnej wizyty prezydenta USA Baracka Obamy (15 i 16 listopada) ze względów porządku publicznego i bezpieczeństwa zostanie wprowadzony zakaz zgromadzeń publicznych na otwartym powietrzu i pochodów w szeregu dzielnic” — czytamy w komunikacie na stronie policji.

Obowiązuje zakaz wieców na drogach prowadzących z ateńskiego lotniska, w centrum Aten oraz w dzielnicy Vouliagmeni, gdzie zatrzyma się prezydent USA.

Zakaz wszedł w życie dzisiaj (15 listopada) o 6.00 rano; wszystkie ograniczenia zostaną zniesione jutro (16 listopada) od godziny 16.00.

Przed wizytą Obamy były przygotowywane akcje protestacyjne, a anarchiści grozili zamieszkami.

Komunistyczny związek zawodowy Wszechrobotniczy Front Bojowy (PAME) planował 15 listopada o 18:30 (19:30) przeprowadzenie wiecu na placu Omonia. Wśród haseł wiecu — „Precz z bazami amerykanoNATOwskimi”, „NATO, precz z Morza Egejskiego” a także hasła poparcia dla uchodźców i przeciwko ksenofobii i rasizmowi.

Greccy anarchiści z ugrupowania Rubikon zapowiadają „należyte przyjęcie” Obamy. Anarchiści zamierzają 15 listopada o godz. 18 zorganizować pochód od Politechniki do ambasady USA. Każdemu podobnemu pochodowi towarzyszą zamieszki i starcia z policją, obecny nie będzie wyjątkiem — uważają komentatorzy.

Lewicowe ugrupowanie terrorystyczne „Spisek płomiennych komórek” wystąpiło z bezpośrednimi groźbami, że „zepsuje święto” i zorganizuje starcia, aby „oddać małą część przemocy, której doświadczają codziennie”. Ugrupowanie wezwało do „sabotowania wizyty prezydenta USA”.

Według doniesień mediów w związku z zamachem 10 listopada, kiedy dwóch nieznanych sprawców na motocyklu rzuciło granat przed ambasadą Francji w szczególnie strzeżonej dzielnicy w centrum Aten, policja postanowiła wzmocnić środki bezpieczeństwa przed wizytą Obamy. Początkowo planowało się zaangażowanie 3 tys. policjantów, teraz siły zostaną zwiększone.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.