Wykluczeni z Parady Równości. O co poszło?

Opublikowano: 13.06.2023 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2705

Są postępowi, ale niewystarczająco. Z warszawskiego tęczowego przemarszu, czyli tzw. Parady Równości, wykluczono Stowarzyszenie Bez. O co poszło?

Tęczowy przemarsz ulicami stolicy zaplanowano na 17 czerwca. Organizatorzy cofnęli jednak zaproszenie dla Stowarzyszenia Bez, które zajmuje się „gruntowną pomocą kobietom uwikłanym w przemysł seksualny”.

Stowarzyszenie deklaruje, że robi to poprzez „interwencje kryzysowe, promocję odpowiednich modeli prawnych i tworzenie przestrzeni dla feministycznego głosu w polskim internecie”. Jak się okazuje, nie jest to zgodne z oczekiwaniami tęczowych środowisk. „Każda litera LGBT jest dla nas ważna – nie tylko wspieramy osoby niehetero- i niecisnormatywne, ale i same nimi jesteśmy. Na własnej skórze odczuwamy fetyszyzujące skutki normalizacji seksbiznesu. Dlatego aktywnie działamy i chcemy, żebyście mogły porozmawiać o tym z nami na tegorocznym Miasteczku Równości” – deklarowało Stowarzyszenie Bez w mediach społecznościowych. „Wiele z osób, które zgłasza się do nas po pomoc, nie mieści się w heteronormatywnym spektrum rzeczywistości. Im też należy się Równość, ich miejsce jest na Paradzie. Porozmawiajcie z nami i usłyszcie o ich problemach już 17.06” – dodano.

Okazji do rozmów jednak nie będzie. A wszystko za sprawą „interwencji” grupy wspierającej transseksualizm. „Dziękujemy Tranzycja.pl za szczegółowe wyłożenie zastrzeżeń dotyczących obecności Stowarzyszenia Bez. Po przeanalizowaniu szczególnie niepokojąco dużej ilości literatury autorstwa osób znanych z transfobicznych aktywności (pozbawionych stosownych zastrzeżeń), oraz konkretnego przypadku współpracy z osobą znaną z transfobicznej działalności, zespół Parady uznał, że pojawiają się obawy odnośnie zgodności pomiędzy obecnością tej organizacji a postulatem wsparcia osób transpłciowych” – oświadczyli organizatorzy.

Organizatorzy tęczowego przemarszu wprost przyznali, że tzw. praca seksualna – innymi słowy prostytucja – to element historii całego ruchu. „Drogie Osoby! Zależy nam, by Parada była miejscem bezpiecznym dla grup wykluczanych i marginalizowanych. Od lat to ciężka praca, by zapraszać całą społeczność i zbalansować obecność grup, których poglądy czy sposoby działania nie pokrywają się lub wykluczają. W tym roku się to nie udało” – przyznali organizatorzy. „Chcemy, by osoby pracujące seksualnie z wyboru mogły mówić o swoich potrzebach i postulatach. Chcemy, by osoby po doświadczeniu przemocy mogły mówić o swoich traumach i postulatach. Chcemy, by mogło się to odbywać bez transfobii, mizoginii, wyzwisk i pogardy. Wierzymy, że to możliwe” – czytamy.

„Pride rozpoczęły kolorowe transpłciowe osoby pracujące seksualnie. To nasza historia, której nie wolno nam ani wybielać, ani przemilczać” – stwierdzono. „Chcemy, by Parada była miejscem bezpiecznym zarówno dla osób pracujących seksualnie z wyboru, jak i dla osób po doświadczeniu przemocy i krzywdy, jak i dla osób czytających tę dyskusję. Dotychczas wydawało nam się, że na tych 3 km marszu się zmieścimy. Nie zgadzamy się jednak na język wykluczenia i pogardy. Drogie Osoby, przypominamy wszystkim, jesteście mile widziane” – czytamy.

Autorstwo: MMC
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. JedynaDroga 13.06.2023 14:35

    ” Pride rozpoczęły kolorowe transpłciowe osoby pracujące seksualnie. To nasza historia, której nie wolno nam ani wybielać, ani przemilczać ”

    Być transwestytą świadczącym usługi seksualne i do tego przyznawać się o tym publicznie.

    Nic dodać, nic ująć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.