Wydano „Biblię wszystkich dzieci” z bezpłciowym bogiem

Opublikowano: 14.03.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2337

Według wydawcy nowa „Biblia” dla dzieci wydana w Niemczech odzwierciedla różnorodność współczesnego społeczeństwa.

13 marca niemieckie wydawnictwo Neukirchener-Verlag opublikowało „Biblię wszystkich dzieci” („Alle-Kinder-Bibel”), skupiającą się na wieku szkolnym. Projekt został zainicjowany przez Zjednoczoną Misję Ewangelicką Miasta Wuppertal (Vereinte Evangelische Mission — VEM). Do tej pory w wydanych w Niemczech Bibliach dla dzieci bohaterowie przedstawiani byli z reguły jako imigranci z Europy Środkowej, choć mieszkali na terytorium współczesnego Bliskiego Wschodu. Bóg też był przedstawiany, jeśli w ogóle, jako biały człowiek.

„Chcieliśmy stworzyć »Biblię«, która byłaby łatwiejsza w nawigacji dla dzieci z wielonarodową historią rodzinną” — powiedziała inicjatorka projektu Sarah Vechera.

Według kobiety pomysł na książkę wziął się z rozmowy z jej czteroletnią córką: „Wyobraziła sobie Boga jako starego białego człowieka”. Nowa „Biblia” daje dzieciom nowe spojrzenie na Jezusa i wydarzenia biblijne, zarówno pod względem wizualnym, jak i językowym. W nowym wydaniu ludzie są przedstawiani na różne sposoby, tj. dorośli i mali, o różnym kolorze skóry, wzroście i wadze. Ponadto zwrócono uwagę na postacie niepełnosprawne.

Jednocześnie, według Sarah Vechera, wydawcy chcieli, aby język nowej „Biblii” był zróżnicowany pod względem płci: „Chcieliśmy wyjaśnić, że Bóg nie jest ani mężczyzną, ani kobietą”.

W dwuletnich pracach nad książką brali udział przedstawiciele wspólnot chrześcijańskich w Niemczech, organizacji dziecięcych i uniwersytetów, wśród których byli koledzy z Afryki i Azji. „Cieszę się, że moje dzieci wreszcie mogą czytać Biblię, która odzwierciedla różnorodność naszego społeczeństwa” — mówi Sarah Vechera. Biblia dla wszystkich dzieci jest również dostępna w formie audiobooka.

Książka zawiera 24 biblijne opowieści.

Autorka tekstów Andrea Carime pracowała jako nauczycielka w szkole podstawowej, zanim została autorką książek dla dzieci. Opublikowała już 23 książki dla dzieci i otrzymała Austriacką Nagrodę Państwową w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży. Artystka i ilustratorka Anna Lisicki-Khen studiowała nauki społeczne, oprócz pracy w projektach wielokulturowych pisze i ilustruje książki dla dzieci.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rzbogdan 14.03.2023 19:05

    No to Bóg będzie miał teraz problem, wydawało się, że będzie bardziej ludzki, żeby poddani nie bali się za bardzo.
    A tak na poważnie to już wiem, że nie ma żadnych granic, bo to ludzka głupota jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.