Wyborcza przypominajka – 1 – PiS

Opublikowano: 05.09.2023 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 2216

Podobno pamięć wyborcy jest krótka. Wielu odgrażało się, że nie pozwoli zapomnieć, co się działo przez ostatnie kilka lat. Czas wprowadzić słowa w czyn. Pierwszy, jako partia rządząca, idzie na tapetę PiS.

COVID-19

1. Próby wprowadzania totalitarnych ustaw: dowolność działania policji, brak możliwości odmówienia mandatu, orzekanie o zaburzeniach psychicznych dla negujących pandemię (!!!), likwidacja odszkodowań dla przedsiębiorców za lockdown, a później w stanie nadzwyczajnym.

2. Nakaz noszenia masek, choć do dziś nikt nie udowodnił ich skuteczności (a długo noszone szkodzą).

3. Bezsensowne lockdowny i wytyczne (zamykanie parków i lasów!).

4. Wywieranie ogromnej presji na przyjęcie nieprzetestowanej właściwie mikstury.

5. Patologizacja funkcjonowania służby zdrowia, w tym blokowanie dostępu do lekarzy (konsultacje telefoniczne zamiast wizyt). Efekt? Ponad 200 tysięcy nadmiarowych zgonów!

6. Afery z respiratorami, maskami i testami.

7. Wszyscy obecni na komisji sejmowej PiS-owcy hipokryci solidarnie zagłosowali PRZECIWKO obowiązkowemu „eliksirowaniu” posłów.

8. Problemy psychiczne uczniów wywołane psychozą covidową i gorsza jakość edukacji (nauczanie zdalne).

9. Wzrost bezrobocia z powodu zamknięcia firm, praca zdalna, problemy ze spłacaniem kredytów z powodu braku dochodów.

Klimatyzm, ekologizm, ekoterror

Ekoszaleństwo związane z rzekomym ociepleniem skutkuje coraz większymi absurdami: nowymi podatkami, chęcią zlikwidowania tradycyjnych samochodów i zastąpienia ich elektrykami, zarzynaniem polskich kopalni, w tym likwidacja Kopani Makoszowy z bezmetanowym węglem (którego nie trzeba oczyszczać) i wieloma innymi.

Cele to…

1. Likwidowanie surowcowej suwerenności państwa.

2. Przeliczenie kosztów wytworzenia jedzenia, ubrań i transportu na ilość wytworzonego CO2 i wyznaczenie wszystkim limitów na zakupy.

3. Wprowadzenie limitu śladu węglowego na kartach kredytowych (w Szwecji już to testują).

4. Kolejne ograniczenie limitu płatności gotówkowej — krok ku likwidacji gotówki.

5. Pełna inwigilacja (i kontrola).

Oczywiście wytyczne idą z góry, z Unii Europejskiej, ale PiS wiernie je akceptuje i realizuje.

Wojna

1. Agresywna, bezmyślna polityka „byle dokopać ruskim”, zamiast wyważonego, przemyślanego stanowiska, uwzględniającego na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i interes narodowy.

2. Zalew Polski ukraińskimi imigrantami, w większości przybyłymi z terenów nieobjętych wojną, bez jakiegokolwiek weryfikowania ich (np. czy nie są agentami służb specjalnych).

3. Zapchanie magazynów ukraińskim zbożem, na czym cierpią polscy rolnicy.

4. Afera z wprowadzaniem na polski rynek ukraińskiego „zboża technicznego” jako spożywcze.

5. Zwolnienie samych siebie (polityków) ze służby wojskowej i ewentualnego powołania na front.

6. Powołanie komisji ds. wpływów rosyjskich, w rzeczywistości mającej być batem na opozycję przed wyborami.

7. Przywrócenie cenzury prewencyjnej — blokada niezależnych portali internetowych.

Pozostałe

1. Gigantyczna ilość nowych podatków i podwyższanie dotychczasowych.

2. Bardzo wysoka inflacja — ciągły wzrost cen i stóp procentowych.

3. Gwałtownie rosnący i tak już wielki dług państwowy.

4. Rozdawnictwo pieniędzy publicznych – PiS zawsze celuje w emerytów i rodziców, oni mają dać mu zwycięstwo.

5. Podwyżki diet dla posłów i senatorów o ponad 50%!

6. Zmiany w prawie geologicznym, ułatwiające przejmowanie zagranicznym podmiotom naszych złóż, wywłaszczające z nieruchomości bez formalnego wywłaszczenia, pozwalające na składowanie pod powierzchnią CO2.

7. Postępująca biurokratyzacja.

8. Kryminalizacja rzekomych dezinformacji i szerzenia informacji godzących w interesy partii rządzącej, w celu wsadzania opozycyjnych dziennikarzy, blogerów i sygnalistów do więzień na co najmniej 8 lat.

Coś pozytywnego

By być uczciwym, na koniec pozytyw. PiS, by utrzymać swój konserwatywny elektorat, mocno się opiera wlewającej się zewsząd (a dokładnie z USA i UE) „postępowej” ideologii, dzięki czemu jest u nas względnie normalnie i tradycyjne wartości cywilizacji łacińskiej trzymają się mocno. To trzeba im oddać i taki jest plus ich rządów.

Jeżeli ktoś z czytelników ma ochotę dorzucić coś do listy, niech się nie krępuje. Śmiało!

Autorstwo: Radek Wicherek (Polaku Dawaj z Nami)
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Stanlley 05.09.2023 10:54

  Ja to uzupełnię o bardzo ważne informacje – specjalnie skrócili o TYDZIEŃ okres na zbieranie podpisów na komitety wyborcze w poszczególnych okręgach.

  Dlatego takie komitery jak Ruch Dobrobytu i Pokoju mimo ogromnego zaangażowania członków dopiero zbliżyły się do połowy. Ruch nie dostanie żadnych subwencji jak partie, członkowie normalnie pracują, bierzemy urlopy na zbieranie podpisów. Więc drogi czytelniku – jak masz dosyć oglądania tych samych zakłamanych mord, drogiego paliwa, nadchodzącej wojny – chyba nie sądzicie że tak dla żartu jest budżet 160 MLD na złom wojenny? 1.5 Abramsa to tyle co wyposażony, nowy szpital średniej/wyższej klasy!

  listy poparcia można ściągnąć z :
  https://kwwrdip.pl/formularze/

  gotowe formularze do końca 5 września należy zostawić w jednym ze sztabów wyborczych (są podane telefony, wcześniej zadzwonić)
  https://kwwrdip.pl/sztaby-wyborcze-kww-rdip/

 2. bboyprezes 05.09.2023 11:00

  Stanlley, już podobną sytuację widziałem, jak wcześniej Max Kolonko działał, było dokładnie tak samo z krótkim czasem i podpisami.
  Lepiej aby większość ludzi zastanowiła się jakim cudem partie które są w rządzie rzeczywiście w tak krótkim czasie zebrała odpowiednią ilość podpisów, ponieważ jak widać, nawet angażując wiele osób w całej Polsce jest to problem aby uzyskać wystarczającą ilość podpisów.

 3. Stanlley 05.09.2023 12:05

  @bboyprezes – jak zdążają? Na styk, ale oni mają działaczy za pieniądze, na posadkach, idą zbierać w godzinach pracy, pomagają proboszczowie – u mnie proboszcz na mszy pobłogosławił oddawanie podpisów na listy poparcia, nie powiedział że na PiS, ale pisowski stolik stał przed kościołem…

 4. hashi 05.09.2023 18:50

  Logika i polityka to dwa różne światy tu liczą się tylko emocje. Milion afer PiSiorskich czy Platformerskich niema znaczenia, chodzi głównie o nienawiść jednych do drugich i ona ma być podsycana plus ciągłe straszenie że jak ci przyjdą to będzie armagedon a jak ci to też armagedon ale gorszy. I teraz w zależności kto jaką stacje ogląda to na tą partie się nakręca. Argumentacja logika niema znaczenia. Dialektyka heglowskiej tezy i antytezy czyli stara masońska szkoła.
  A co do Maciaka to klasyczna zagrywka agentury rozbić antysystem na małe partyjki tak by żadna nie zebrała nawet 100 tys podpisów w 21 okręgach. A nawet jak ktoś przekroczy 5% to dzięki metodzie liczenia D’Hondta partia dostanie 3-5 posłów zamiast 23-30. I te wszystkie głosy z MAciaka czy Kamratów trafią do PiSu i PO. Tak to dziąła od 35 lat i Maciak doskonale o tym wie dlatego od początku skłócał i dzielił cały antysystem, bo to fioletowa piguła jest.

 5. Drnisrozrabiaka 05.09.2023 20:38

  Hashi masz rację, ale Maciak nie jest w żadnej parti, więc nie wiadomo o co chodzi, myślę, że pisałeś 3-5procent o konfederacji, ale im potrzebne bite 5 , bo wojna za pasem a matołów z Sejmu na nią nie biorą…

 6. grzech 05.09.2023 21:52

  Jeszcze trzeba dodać dział Eurokołchoz. Oddawanie suwerenności powinno być numerem 1

 7. Stanlley 06.09.2023 08:38

  @hashi Maciej Maciak nie zmienił poglądów i retoryki od co najmniej 2014 roku, w tamtych wyborach popierał Konfę – która bezczelnie nas oszukała, teraz stworzył ruch jednoczący wszystkich. Nie ma podziały na lewaków, prawaków, żadnych ekstremizmów. Nikt tu nie rozbija antysystemu tylko jednoczy. Członkami ruchu Dobrobytu i Pokoju są przedstawiciele wszystkich zawodów – sam byłem na spotkaniu gdzie udzielał się pan ze straży granicznej. Są też urzędnicy państwowi i nauczyciele – niestety boją się na zewnątrz ujawniać w obawie przed konsekwencjami w pracy…

 8. Drnisrozrabiaka 06.09.2023 08:58

  Stanlley dobrze pisze w całości komentarze. Przeczytajcie co ma do powiedzenia

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.