Wstyd mi, że w Polsce szerzy się nienawiść

Opublikowano: 10.05.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1581

„Chcę poinformować was o wiadomości, jaką przesłałam na adres Ambasady Rosyjskiej w Polsce” – brzmiała informacja z prośbą o publikację. Wczoraj doszło do ataku nienawiści na ambasadora Rosji w czasie składania kwiatów na cmentarzu radzieckich żołnierzy, oraz do ataku na szkołę dzieci rosyjskich dyplomatów. Więcej informacji o sprawie przeczytasz TUTAJ.

Dzień dobry.

Pragnę wyrazić moje największe ubolewanie co do zaistniałej sytuacji. Uważam to za karygodne, iż kraj uważający się za cywilizowany, którym jest Polska, w warunkach zaistnienia niezgodności politycznej pomiędzy rządem krajowym a drugą stroną, nie jest w stanie zachować klasy lub choćby pozorów tej klasy w swych działaniach dyplomatycznych i politycznych.

Jako obywatelowi polskiemu jest mi dziś wstyd, że państwo polskie nie było w stanie zagwarantować bezpieczeństwa przedstawicielowi dyplomatycznemu innego kraju. Uważam za oburzające, iż odmówiono przydzielenia takiej ochrony i zapewnienia możliwości upamiętnienia dnia pokonania nazizmu przez Armię Czerwoną.

Jestem świadoma, iż pomimo faktu, że system komunistyczny, jaki został Polsce narzucony w wyniku powojennych przetasowań politycznych, był systemem totalitarnym i de facto zniewalającym naród polski, to Armia Czerwona jako suma pojedynczych ludzi, walczyła w imieniu wolności, wierząc w ludzkie wartości i za nie umierając. Dlatego tym ludziom, walczącym i umierającym w imię pokonania wspólnego wroga, należy się pamięć i cześć.

Jest mi wstyd, iż tego typu przeprosiny jestem zmuszona przesyłać w formie inicjatywy obywatelskiej, ponieważ powinien zająć się tym zespół polskich dyplomatów i polityków. Obawiam się jednak, iż nie wykonują oni obecnie przydzielonych im zadań w ramach powierzonych misji, dlatego czuję się w obowiązku wykonać tę konieczną pracę w ich miejsce.

Kilka dni temu podzieliłam się ze społecznością Polaków pewną refleksją, którą przytaczam poniżej i pragnę poinformować Pana Ambasadora, iż spotkała się ona ze zrozumieniem i przyznaniem racji ze strony wielu Polaków: „Podziwiam męską siłę i uznaję, że mężczyzna jest silniejszy od kobiety, o ile nie jest zagubiony w sobie i nie zgnieciono jego męskości, bo dziś to niestety często się zdarza. Męskie ego uważam za coś ważnego, co trzeba uznać i chronić – więc mam raczej nietypowy dziś punkt widzenia. Nie przeszkadzają mi przekleństwa i szorstkie słowa, wychowywałam się wśród mężczyzn, miałam dwóch braci, sama nabrałam szorstkości w słowach, sama przeklinam, gdy mnie coś wkurza. To nie to, mowa nienawiści wobec Ukraińców, którą tu przedstawiam i z którą się spotykam, to coś innego. To słowa „czysta etniczna”, które wyryły się w mojej pamięci. To nawoływanie do nienawiści, to mówienie, że Ukraińcy są podludźmi, że nie zasługują na życie i istnienie, nie zasługują na swój kraj – to coś innego niż męskość, to nazizm, to rodzący się w Polsce nazizm. I to mnie przeraża. I to chciałabym zatrzymać, zapobiec temu. To rak, który może zostawić rany na naszym narodzie, zapełnić karty naszej historii wydarzeniami haniebnymi, których już na zawsze będziemy się wszyscy wstydzić”.

Niestety w wyniku zmasowanej akcji propagandowej, społeczeństwo polskie ulega presji wszechstronnej mowie nienawiści, skierowanej przede wszystkim przeciwko narodowi rosyjskiemu, ale także, w mediach drugiego obiegu, przeciwko narodowi ukraińskiemu.

Oburzające jest, że w roku 2022, Polska dopuszcza do szerzenia mowy nienawiści wobec jakiegokolwiek narodu lub ugrupowania, co nie może być tłumaczone żadnymi względami historycznymi czy politycznymi. Naród, a szczególnie elity medialne i polityczne, powinni wykazywać się choćby minimalnym poziomem dojrzałości, kultury i edukacji, pozwalającym na prowadzenie dialogu w sposób konstruktywny i nieprowadzący w swych skutkach do sytuacji, jaka miała dziś miejsce.

Przepraszam raz jeszcze w moim imieniu, w imieniu obywatela Polski, za zachowanie moich rodaków.

Z wyrazami szacunku:
Daria Włodarczyk
https://t.me/racjonalizm

34

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Admin WM 10.05.2022 07:10

    To największa z dotychczasowych porażek wizerunkowych Polski na arenie międzynarodowej. Rosja dostała wymarzoną propagandę antypolską wyprodukowaną w Polsce. Nie wspominając o kompletnej kompromitacji polskiego MSZ, który nawet nie próbuje udawać, że nie gwarantuje bezpieczeństwa ambasadorowi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.