W obronie dr. Leszka Sykulskiego

Opublikowano: 23.02.2023 | Kategorie: Edukacja, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2482

Jego Magnificencja
Dr Paweł Gotowiecki
Rektor Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego
ul. Akademicka 12, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Dotyczy: przywrócenia do pracy dr. Leszka Sykulskiego

Szanowny Panie Rektorze,

Zwracam się do Pana w imieniu własnym oraz w imieniu ogólnopolskiego, społecznego Ruchu 16 Postulatów (dalej jako R16P), który domaga się: „Zaprzestania niebezpiecznej polityki prowojennej i podjęcia działań dyplomatycznych na rzecz trwałego pokoju w Europie”.

Pańska decyzja, zapewne nie jednoosobowa, pozbawienia pracy i wydalenia z dniem 1 lutego br. wysokiej klasy specjalistę dr. Leszka Sykulskiego z Akademii Nauk Stosowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim odbiła się szerokim echem w kraju i za granicą. Działając w imieniu własnym i ogólnopolskiego, społecznego Ruchu 16 Postulatów domagamy się przywrócenie dr. Leszka Sykulskiego do pracy.

W uzasadnieniu podaje Pan, iż decyzja ta „związana jest z kontrowersyjną działalnością eksperta” zatrudnionego wcześniej przez Pana na stanowisku kierownika studiów podyplomowych na kierunku Geopolityka i Geostrategia oraz pełniącego funkcję prodziekana Wydziału Nauk Społecznych. Sam Pan przyznaje w uzasadnieniu zwolnienia, iż „doktor Leszek Sykulski, to niewątpliwie uzdolniony dydaktyk, wysoko oceniany przez studentów”. W tym momencie należałoby odpowiedzieć sobie na pytanie:

– Dlaczego dr L. Sykulski jest wysoko oceniany przez studentów oraz szerokie rzesze Polaków słuchających jego wykładów? Czy „zamiatając to pytanie pod dywan” nie ucieka Pan wraz Senatem uczelni w zwykły konformizm i utylitaryzm?

Pan Leszek Sykulski przecież nie porzucił działalności naukowo-dydaktycznej na rzecz aktywności społeczno-politycznej, jak Pan twierdzi, ale ją wydatnie rozszerzył w imię obrony polskiej racji stanu. Jako oficer Wojska Polskiego oraz człowiek dobrze wykształcony, dr Leszek Sykulski doskonale potrafi odróżnić Polską Rację Stanu od obcej i sam Pan temu zaufał przyjmując go kiedyś do pracy.

Dziś Pan Sykulski został przez Pana osądzony negatywnie bez sądu i bez możliwości jakiejkolwiek obrony w imię konformizmu, prawda?

Podaje Pan dalej w uzasadnieniu swojej decyzji: „Żałuję, że poglądy, które w tym momencie głosi dr Sykulski, środowisko, którym się otacza, jest aż tak bardzo społecznie kontrowersyjne…”, a ja oraz Polacy skupieni wokół społecznego Ruchu 16 Postulatów pytamy i oczekujemy odpowiedzi:

– Na podstawie jakich to badań społecznych wygłasza Pan takie twierdzenia?

Z jednym punktem Pańskiej wypowiedzi ja, oraz polski, społeczny R16P zgadzamy się całkowicie: „O ile nie jesteśmy bezpośrednimi uczestnikami tej wojny, to wynik tej wojny będzie miał bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo Polski”.

My Polacy, jesteśmy wyjątkowo boleśnie doświadczonym wojnami narodem, dlatego każdemu Polakowi leży na sercu POKÓJ i każdy Polak jest przeciwny wojnie na naszej ziemi! I żaden Polak w kraju i na świecie, z wyjątkiem głupców, obecnie nie ma wątpliwości, że znów mocno wieje wiatr historii i tłucze o nasze granice. Dlatego właśnie odważne głosy Polskiego Ruchu Antywojennego są bliskie sercu każdego patrioty. Panie Rektorze, proszę zatem wsłuchać się w to, co mówią zwykli ludzie na ulicach, a nie tylko Pańscy przytakiwacze i aktualni politycy w telewizorach.

K.I. Gałczyński, w swoim bardzo znanym utworze celnie odniósł się do postaw prezentowanych przez strwożonych w takim czasie ludzi: „Gdy wieje wiatr historii/Ludziom jak pięknym ptakom/Rosną skrzydła, natomiast/Trzęsą się portki pętakom.”

– Czy Pan, jako Rektor uczelni kształcącej postawy polskiej młodzieży dalej chce Pan budować okręt pętaków, który szybko i na naszych oczach idzie na dno?

– Czy tak przygotowywał Pan młodzież uczelni do dorosłego życia, do pracy i mądrej walki o dobrostan Polski i ich samych?

– Czy jako Rektor, trwając przy swoich poglądach i łamiąc odważnym, mężnym ludziom kręgosłupy dbał Pan przede wszystkim o produkowanie „wykształconych meneli”?

– Jakie kadry przyszłych polskich urzędników i przywódców Pan kształci, dając im własny przykład?

Proszę zauważyć, że swoją decyzją o usunięciu z pracy dr. Leszka Sykulskiego zabija Pan w tej młodzieży, w pedagogach i licznych obserwatorach wszelkie wartości patriotyczne i demokratyczne!

Pan dr Leszek Sykulski wzbudził w Polakach wielki szacunek swoją odważną postawą godną oficera Wojska Polskiego i rozumnego polskiego patrioty.

– A Pan?

Końcówka Pańskiego uzasadnienia do zwolnienia brzmi: „Ja, jako rektor, możliwości pogodzenie obecnej aktywności doktora Sykulskiego, jego publicznych wystąpień z pracą na uczelni na dzień dzisiejszy nie widzę.” Prosimy zatem o bardziej wnikliwe spojrzenie, które pozwoli Panu zobaczyć sprawy takie jakimi one są, a takie, jakie widać przez pryzmat koniunkturalizmu i własnej kariery.

Ja Polak, dość długo już żyję na tym świecie, niejedno widziałem i przeżyłem zarówno w Polsce, jak i na innych kontynentach. Polacy są wszędzie, bo byli i są regularnie niszczeni fizycznie i ekonomicznie, a to od ponad dwustu już lat nieustannie niszczy w nich także polską duszę. Dlaczego? Zawsze nie w imię polskiej, ale obcej racji stanu, a Pan, jako człowiek wykształcony, doskonale to wie.

Pan dr Leszek Sykulski nie zaprzedał swojej duszy diabłu, aby zapewnić sobie wygodną, bezpieczną przyszłość jak czyni dziś wielu koniunkturalistów. To jest właśnie prawość i męstwo! Polacy cenią je zaś bardzo wysoko. Uczelnia w Ostrowcu Świętokrzyskim może być kiedyś dumna z tego, że był z nią związany Pan Leszek Sykulski. Nie jest przypadkiem, że w badaniach historyków Tadeusz Kościuszko został wskazany jako największy bohater Polski…

Wszyscy stanęliśmy ostatnio przed poważnymi życiowymi dylematami. Dr Leszek Sykulski również i wybrał drogę prawości zgodnie z zasadami wpojonymi mu w polskim domu, w dobrych polskich szkołach, w toku szkoleń w polskim wojsku i w polskich urzędach.

Prosimy to wszystko mieć na względzie i ponownie przemyśleć decyzje dotyczące Pana dr. Leszka Sykulskiego i jego działalności. Ja oraz polski, społeczny Ruch 16 Postulatów, domagamy się przywrócenia dr. Leszka Sykulskiego do pracy, o ile On będzie chciał.

Z poważaniem,
Zygmunt Maria Przetakiewicz jr
Adam Hareńczyk, Ogólnopolski Koordynator R16P
Małgorzata Bednarska, Szef Biura R16P

Źródło: MyslPolska.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Rhumek 23.02.2023 12:38

  Ja bym tam zapytał o opinie pana maciarewicza, czy jak mu tam……..
  Jako były pracodawca powinien posiadać wiarygodna opinie.

 2. Stanlley 23.02.2023 13:31

  Teraz Sukylski udaje pokojowego gołąbka, pewnie będzie wspierał konfę – a jeszcze nie tak dawno temu gardłował by wbić nas w mundury! Taaaa jasne – już lecim się bić za biznes z wall street 😀 kolejny etap robienia Polaków w konia – teraz Leszek zostanie meczennikiem, a po wyborach mu wampirze zęby wyrosną. W przeszłości z Macierewiczem, był też uchachany podczas kampanii PO , taki chłopiec maskotka ;p

 3. replikant3d 23.02.2023 19:59

  ,,Stanlley,, Cwaniaki dobrze żyją w chorym kraju. Nie wiesz tego?

 4. sanchop 24.02.2023 22:30

  Po wyborach pan Sykulski wyląduje w Sejmie albo w starej robocie, spokojnie, nie bójmy się o niego, jest zabezpieczony na długie lata

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.