Wojsko USA wywiozło z Syrii 45 cystern skradzionej ropy naftowej

Opublikowano: 09.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1088

Wojsko amerykańskie przetransportowało 45 cystern ze skradzioną ropą naftową z terytorium syryjskiej północno-wschodniej prowincji Al-Hasaka do północnego Iraku – poinformowała w czwartek 7 lipca syryjska państwowa agencja informacyjna SANA.

Według źródeł, na które powołuje się agencja, 20 cystern ze skradzioną ropą wyjechało przez nielegalne przejście graniczne Al-Walid, a 25 przez przejście graniczne Mahmoudia. Dziennikarze zauważają, że podobne transporty odbywają się regularnie i skalę nielegalnego przemytu ropy przez Amerykanów trudno już oszacować.

Przypominamy, że Siły Zbrojne USA nielegalnie kontrolują terytoria w północnej i północno-wschodniej Syrii w prowincjach Deir ez-Zor, Al-Hasaka i Rakka, gdzie znajdują się największe syryjskie pola naftowe i gazowe. Oficjalnie Damaszek wielokrotnie nazywał obecność wojsk amerykańskich na swoim terytorium okupacją i państwowym piractwem w celu kradzieży ropy.

Należy zauważyć, że opór siłom amerykańskim w Syrii stawiają nie tylko żołnierze, ale również cywilni obywatele tego kraju. Np. zimą tłum mieszkańców obrzucił kamieniami konwój pojazdów opancerzonych, zmuszając wojska amerykańskie do wycofania się. Patrole wojska Stanów Zjednoczonych były obrzucane kamieniami również w miejscowościach Hamo, Tell Breisha i Salhiyat Harb.

Źródło: pl.News-Front.info

13

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 10.07.2022 08:13

    naglasniajmy zlodziejstwo

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.