Wniosek o zaprzestanie zapalania świec chanukowych w Sejmie

Opublikowano: 09.01.2024 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 5745

Poseł Grzegorz Płaczek z Konfederacji poinformował w mediach społecznościowych, że złożył na ręce Marszałka Sejmu Szymona Hołowni „Wniosek o zaprzestanie kontynuowania corocznego zapalania świec chanukowych na terenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej”. Poseł Konfederacji zamieścił również pełną treść wniosku wraz z uzasadnieniem. Oto on…

Treść wniosku

Szanowny Panie Marszałku, zważywszy na poniższe fakty, iż:

1. Organizacja Chabad Lubawicz, która zapala świecę chanukową na terenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, NIE JEST zarejestrowanym kościołem ani związkiem wyznaniowym wpisanym do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych w Polsce;

2. Jak czytamy na stronie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Poznaniu: „Ruch Chabad-Lubawicz powstał przed 250 laty w rosyjskiej miejscowości Lubawicze. Jest to odłam chasydyzmu – jednego z nurtów istniejących w judaizmie od ok. 350 lat. Chabad-Lubawicz ma swoich wyznawców i ośrodki w wielu krajach. Jego główna siedziba mieści się w Nowym Jorku. Przedstawiciele ruchu w Polsce pochodzą z USA i Izraela, a sama organizacja jest zarejestrowana jako Fundacja Chai. Chabad prowadzi działalność na rzecz środowiska żydowskiego i współpracuje z częścią Gmin Żydowskich w Polsce. W Warszawie ma http://m.in. swoją synagogę, mykwę (łaźnię rytualną) i zatrudnia rabinów. Tworzy również centra edukacyjne oraz szkoły rabinackie, w których kształcą się chasydzi przybyli z różnych stron świata”;

3. Rabin Shalom Dov Ber Stambler reprezentujący Chabad Lubawicz jest prezesem zarządu Fundacji Friends Of Chabad Lubavitch Polska (KRS: 0000567110) zarejestrowanej pod adresem: ul. Zygmunta Słomińskiego 19/58, 00-195 Warszawa;

4. Rabin Shalom Dov Ber Stambler reprezentujący Chabad Lubawicz jest członkiem zarządu Fundacji Chai (KRS: 0000226012) zarejestrowanej pod adresem ul. Zygmunta Słomińskiego 19/508A, 00-195 Warszawa, która zbiera darowizny poprzez stronę https://chabad.org.pl/kontakt/;

5. Organizacja Chabad Lubawicz reprezentowana przez Rabina Shalom Dov Ber Stambler prowadzi działalność komercyjną pod nazwą „Chabad House Warsaw Poland”, polegającą między innymi na organizowaniu wycieczek, zapewnianiu posiłków szabatowych oraz dostarczaniu żywności koszernej;

6. Podczas palenia świecy chanukowej w dniu 14 grudnia 2023 roku na terenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem Prezydenta RP i Marszałka Sejmu, obecny jest roll’up, na którym widnieje logo „Chabad Polska”, który jest identyczny dla Fundacji Chai oraz działalności komercyjnej braci Stamblerów pod nazwą „Chabad House Warsaw Poland”;

składam wniosek o zaprzestanie kontynuowania corocznego zapalania świec chanukowych na terenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Uzasadnienie:

W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej nie można stwarzać okoliczności, aby jakiekolwiek lobby pod pretekstem jakichkolwiek uroczystości religijnych mogło promować swój biznes czy rodzinne interesy pod pretekstem wyznaniowym. Od tej reguły nie powinno być żadnych odstępstw i dotyczy także żydowskiego lobby politycznego w Polsce.

Uroczystości zapalania świec chanukowych na terenie Sejmu RP w żadnej mierze nie można nazywać uroczystością religijną, ponieważ organizacja Chabad Lubawicz pojawiająca się w polskim Sejmie pod logiem „Chabad Polska” NIE JEST ani zarejestrowanym kościołem ani związkiem wyznaniowym – logo „Chabad Polska” funkcjonuje natomiast na komercyjnych stronach sprzedających usługi cateringowe dla żydów z żywnością koszerną oraz wycieczki i pielgrzymki po Polsce dedykowane dla żydów.

Głęboko także sprzeciwiam się upraszczaniu tematu, aby sprzeciw od czegokolwiek żydowskiego wiązałoby się z automatu z procederem antysemityzmu – w tym kluczu takie postaci historyczne jak Stanisław Staszic, Jan Ursyn Niemcewicz, Roman Dmowski, Bolesław Prus, a nawet Józef Piłsudski musiałyby zniknąć z książek do historii jako bohaterowie i być okrzykniętymi największymi antysemitami Rzeczypospolitej Polskiej.

Żydowskie lobby polityczne, działające w krajach o ustroju demokratycznym przedstawiają politykę Państwa Izrael jako obiektywnie słuszną i uzasadnioną (także w obliczu ostatnich haniebnych dla Izraela wydarzeń wojennych); pozyskują budżetowe pieniądze na cele własnej mniejszości narodowej; wykorzystują dostępne sobie media do promowania w życiu publicznym swoich „autorytetów” dobieranych wedle żydowskiego pochodzenia; dążą do obsadzania ważnych stanowisk, zwłaszcza w upaństwowionej kulturze (czyli propagandzie), przez obywateli pochodzenia żydowskiego; dążą do wprowadzenia filosemickiej interpretacji historii w programach edukacyjnych dla młodzieży szkolnej; dążą do penalizacji „antysemityzmu”, próbując zawłaszczyć dla siebie monopol, na interpretację tego określenia, starając się wreszcie prezentować żydowski punkt widzenia jako obiektywny; dążą do judaizacji chrześcijaństwa lub przynajmniej do jego rugowania z przestrzeni publicznej, zwłaszcza z systemów szkolnych. A jaskrawym wyrazem owego tego rugowania z przestrzeni publicznej symboli chrześcijańskich jest właśnie brak choćby jednego Wieńca Adwentowego na terenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, a zamiast tego w czasie adwentu wprowadza się na teren Sejmu RP parareligijne żydowskie obrzędy – nad czym osobiście, jako wierzący katolik, ubolewam.

W związku z powyższym wnoszę jak na wstępie.

Z poważaniem, Grzegorz Płaczek.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. replikant3d 09.01.2024 18:38

  panie Płaczek, już pan jest na ,,celowniku,, syjonistów. Przygotuj się pan na medialną nagonkę usłużnych ,,klakierków,, ….

 2. Szurnięty Mędrzec 09.01.2024 22:30

  @replikant3d najwyższa pora wziąć odwet za te tysiąclecia tyranii, sam chętnie się przyłączę

 3. najzwyklejszy 12.01.2024 18:57

  To napisał Grzegorz Płaczek? Przecież wnioskował przeciw Grzegorzowi Braunowi gdy ten zgasił te świece.

 4. Murphy 17.01.2024 14:25

  Ja bym jeszcze dodał, by krzyż zdjęli, bo ponoć w Polsce jest rząd świecki a nie wyznaniowy. Religia niech pozostanie w kościołach/salkach katechetyckich. Kto chce, niech uczęszcza i sponsoruje swoją religią z własnej kieszeni. Więc jeszcze niech zniosą sponsoring kościoła z podatków.

 5. Murphy 17.01.2024 14:26

  Mi się podoba podejście niemieckie, gdzie na deklaracji podatkowej wpisujesz czy chcesz jakąś religię/kościół finansować czy też nie.
  W Polsce jak widać, czy korzystasz z usłóg KK czy też nie, to i tak nie ma znaczenia, bo kasa z podatków będzie im dana i to wcale nie mała (dla chętnych polecam kanał na YT: Dobry Dóch 2)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.