Wilki zagryzły na Kaszubach stado ciężarnych owiec

Opublikowano: 04.06.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2182

W gminie Kościerzyna na Kaszubach doszło do ataku watahy wilków na gospodarstwo. Wilki zagryzły osiem owiec, a mieszkańcy boją się wypuszczać dzieci na zewnątrz, w obawie przed atakiem dzikich zwierząt.

Do ataku watahy wilków doszło we wsi Wąglikowice (kasz. Wąglëkòjce) w powiecie kościerskim na Pomorzu. W sumie zwierzęta zagryzły osiem owiec. „Sobie urządziły rzeź, polowanie na owce, które były ciężarne. One nie dały rady uciec. Po trzech dniach znowu nastąpił atak. Wilk wykonał robotę. Szedł wzdłuż ogrodzenia, szukał najsłabszego punktu, podkopał się pod tym ogrodzeniem, przeszedł na teren posesji i zaatakował tego ostatniego mojego barana” – mówił w audycji „Klëka” w Radiu Kaszëbë gospodarz Paweł Norek.

W sprawie interweniował wicewojewoda oraz wiceprzewodniczący sejmiku województwa pomorskiego. „Sprawa jest poważna” – dodaje Piotr Karczewski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego – „bo mieszkańcy Wąglikowic boją się o bezpieczeństwo swoich dzieci”.

Poszkodowany gospodarz złożył wniosek o odstrzał wilków, które pozagryzały jego owce.

Na podstawie: Klëka Radia Kaszëbë
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 04.06.2023 18:58

    I tak wlodarze nic nie zrobią. Zamiota sprawę pod dywan. Wilk chroniony, człowiek nie.

  2. sga 04.06.2023 21:40

    Bombka, gdzie czlowiek nie jest chroniony? 😀
    zagryzaja go? 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.