Większość Polaków nie wie, co ich czeka

Opublikowano: 07.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5282

Polski rząd ogranicza korzystanie z gotówki, stopniowo dusząc naszą wolność. Okazuje się, że większość Polaków nie wie o nadciągającym zaostrzeniu limitów.

W Polsce już obowiązuje limit w transakcjach gotówkowych. Na razie w rozliczeniach pomiędzy firmami. Od 2024 roku limit ten będzie obowiązywał już wszystkich.

W przypadku rozliczeń między firmami nastąpi obniżenie limitu płatności gotówkowych z 15 do 8 tys. zł. Transakcje na linii konsument – przedsiębiorca nie będą mogły być opłacone gotówką, jeśli ich wartość przekroczy 20 tys. złotych.

Z badania przeprowadzonego przez firmę Tavex – które przytacza „Business Insider” – wynika, że Polacy w znacznej większości są nieświadomi nadchodzącej zmiany. „Z badań firmy Tavex wynika, że aż 73 proc. z nas nie słyszało o zmianach, jakie mają nas niebawem czekać. Jednak – co warte podkreślenia – po przypomnieniu respondentom o planowanych rewolucjach w przepisach, tylko 16 proc. popiera wprowadzenie nowych limitów” – informuje Aleksander Pawlak, prezes firmy Tavex.

Ankietowanych zapytano również, czy poparliby ewentualny całkowity zakaz płatności gotówką. Aż 83 proc. badanych jest temu przeciwna.

Podobne ograniczenia, tyle że kilka lat wcześniej wprowadził Izrael. Kraj ten teraz decyduje się na kolejny krok w tej materii. Kneset postanowił, że każdy obywatel posiadający więcej niż 50 tys. szekli (ok. 62 tys. zł) w gotówce będzie musiał się z tego wytłumaczyć przed urzędem. A trzymanie powyżej 200 tys. szekli (ok. 250 tys. zł) w gotówce będzie już zakazane.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. bboyprezes 07.03.2023 09:16

  Dla wielu osób te kwoty i tak wydają się spore względem zarobków czy oszczędności. Przeciwko tym przepisom powinni najpierw postawić się przedsiębiorcy; a może się postawili i nic to nie dało? Jak w przypadku materiałów budowlanych czy usług ktoś podzieli całość na wiele faktur w limitach tak zakup domu przez firmę za gotówkę już nie przejdzie…

 2. MasaKalambura 07.03.2023 12:21

  Do tego dodajmy plany rezygnacji z kart i przejście na płatność komórkami. Pełne podłączenie do systemu. Czipy w ciało wydadzą się w takim wypadku jeszcze większym udogodnieniem. Apokalipsa rządzi.

 3. replikant3d 07.03.2023 17:19

  bboyprezes Oni i tak dopną swego. Myślisz że oni o tym nie pomyśleli że zaczną się ,,kanty,,? na pewno już mają rozwiązania na tą ,,przypapadłość,,.To nie głupki.

 4. Rgga34 07.03.2023 22:28

  Nie czuje tego. To im nie pyknie bez globalnej wojny.

 5. kufel10 08.03.2023 04:09

  Ważne że jest piwko, serial, pożyczka na nowe meble, murtadela w promocji w bimbonce i pjencet plus na brajana aby powyższe zasponsorować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.