Wenezuelskie złoto trafi do Arabów

Opublikowano: 02.02.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Agencja Reuters, powołując się na wysoko postawione źródło w Caracas, poinformowała, że Centralny Bank Wenezueli planuje sprzedać w najbliższym czasie ok. 15 ton złota Zjednoczonym Emiratom Arabskim.

Według danych agencji władze ZEA mają zamiar zapłacić gotówką w euro. Wartość transakcji nie została podana, wiadomo jednak, że kraj chce sprzedać łącznie 29 ton kruszcu.

23 stycznia przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Juan Guaido ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, po czym natychmiast wybuchły masowe protesty — opozycja domaga się ustąpienia obecnego głowy państwa Nicolasa Maduro.

Jak podkreśla rosyjskie MSZ, wydarzenia były sterowane z zewnątrz.

Mandat Guaido uznały Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Izreal, Gruzja, Gwatemala, Albania, podczas gdy Nicolasa Maduro poparły takie kraje jak Rosja, Meksyk, Boliwia, Kuba, Syria i Iran.

Maduro nazwał ostatnie zajścia próbą przewrotu państwowego przy wsparciu Waszyngtonu i zerwał stosunki dyplomatyczne z USA.

“Centralny Bank Wenezueli już 26 stycznia wysłał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich samolot czarterowy z 3 tonami złota” — powiedział rozmówca agencji Reuters dodając, że łącznie planowana jest sprzedaż 29 ton złota z banku centralnego w Caracas.

Cena 1 kg to ok. 37 tys. euro.

Ilustracja: erik_stein (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
skrzypkima
Użytkownik
skrzypkima

Ciekawe, parę dni temu była informacja o wylocie pustego samolotu z Rosji. Może tego użyli do transportu złota.