Wenezuela zwróciła się do ONZ o pomoc

Opublikowano: 29.03.2017 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 673

Prezydent Nicolas Maduro ogłosił w piątek, że zwrócił się do Organizacji Narodów Zjednoczonych o pomoc. ONZ ma między innymi pomóc w zapewnieniu podstawowych środków medycznych, których brakuje na terenie całej Wenezueli.

Sytuacja w kraju jest w fatalna. Międzynarodowy Fundusz Walutowy uznaje Wenezuelę za najgorszą gospodarkę na świecie. Szacuje się, że do końca 2017 roku inflacja może wzrosnąć nawet do 1660%. Nawet banknoty o największych nominałach są praktycznie bezwartościowe, przez co w wielu sklepach, zamiast liczyć pieniądze, zaczęto układać je na wagach i traktować je niczym makulaturę.

W kraju panuje poważny niedobór żywności, leków i podstawowych produktów. Najnowszy raport dotyczący warunków życia w Wenezueli ENCOVI 2016 wskazuje, że 75% mieszkańców straciło na wadze średnio 8 kilogramów w ciągu roku. Z kolei Wenezuelska Federacja Farmaceutyczna podaje, że w kraju brakuje nawet 80% podstawowych leków.

Nicolas Maduro ogłosił, że ubiega się o pomoc od Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jak sam twierdzi, problemy spowodowane są wojną ekonomiczną przeciwko rządowi i niskimi cenami ropy. Socjalistyczna Wenezuela zawsze skupiała się na pomocy dla najbardziej ubogich rodzin. Teraz nie ma wystarczających środków aby pomóc nawet tym najbiedniejszym.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ABCNnews.go.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. bro 29.03.2017 16:09

    MFW na pewno już ma gotowy scenariusz na odbudowę najgorszej gospodarki Świata – oddanie złóż ropy korporacjom.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.