Wg polityków PiS nie zapłacimy odszkodowań za II wojnę

Opublikowano: 09.05.2019 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 578

W zeszły weekend politycy partii PiS uraczyli nas zaskakującymi deklaracjami. Zarówno “Naczelnik” Jarosław Kaczyński jak i premier Mateusz Morawiecki, wygłosili płomienne przemówienia, w których dali do zrozumienia, że Polska “nikomu” nie będzie wypłacać odszkodowań za drugą wojnę światową. Wszyscy odebrali to jako deklarację, że Polska nie zapłaci haraczu za bezspadkowe mienie żydowskie, ale czy aby na pewno?

Jak wiadomo kwestia plemiennych roszczeń organizacji żydowskich, do mienia bezspadkowego po obywatelach polskich narodowości żydowskiej, mocno zbulwersowała Polaków. Chodzi o bagatela 300 mld dolarów, a suma ta zadziwiająco ostatnio rośnie. Nie mamy oczywiście takich pieniędzy, dlatego niektórzy sugerują, że realizacja tych roszczeń oznaczałaby de facto piąty rozbiór Polski.

O ryzyku dla naszego kraju w związku z amerykańską ustawą 447 JUST, powodującą, że USA staje się windykatorem tych roszczeń, od dawna mówią środowiska wolnościowe i narodowe, skupione obecnie jako koalicja o nazwie Konfederacja. Politycy PiS zorientowali się, że nie można dłużej udawać, że nie ma tematu, przez rugowanie go z mediów i zastraszanie niezależnych dziennikarzy oraz społeczników zajmujących się tą kwestią, za pomocą wizyt smutnych panów z ABW.

Gdy wyciekła notatka polskiego MSZ z ustaleń z amerykańskim Departamentem Stanu, co ujawnił Stanisław Michalkiewicz, stało się jasne, że temat roszczeń zostanie załatwiony po wyborach. Bardzo możliwe, że poczyniono daleko idące ustalenia w kwestii wypłaty tych plemiennych roszczeń. Z notatki tej wynika, że stosowna ustawa umożliwiająca przeprowadzenie tej operacji powstanie jesienią tego roku. Jest to o tyle prawdopodobne, że właśnie wrzucono do kosza przygotowywaną od kilku lat ustawę reprywatyzacyjną.

Konsekwencją ujawnienie notatki MSZ przez redaktora Michalkiewicza, kojarzonego ze środowiskiem wolnościowym, był frontalny atak PiS na Konfederację. Jednak politycy partii rządzącej doszukali się badań opinii publicznej, z których wynika, że aż 61% Polaków obawia się konsekwencji amerykańskiej ustawy 447. Politycy PiS zrozumieli, że nie da się przemilczeć tego tematu i zwieść społeczeństwa dlatego zmienili strategię.

Konfederację nazywano standardowo ruskimi agentami, co staje się już groteskowym sposobem deprecjonowania przeciwników politycznych, a na dodatek wypuszczono do USA posła Kukiz 15 ,Tomasza Rzymkowskiego, który zrobił sobie selfie z kartką papieru z projektem ustawy przeciwko 447, na tle Białego Domu, deklarującego w serwisach społecznościowych, że nie zapłacimy żadnych roszczeń.

Kilka dni po nim pozornie na ten sam temat wypowiedział się Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Z ich przemówień wynikało, że Polska nie zapłaci odszkodowań za drugą wojnę światową. Wypowiedzi te były tak sformułowane, że ani razu nie padło w nich słowo “żydowskie” czy “żydzi” i właściwie nie wiadomo o czym mówili najważniejsi politycy PiS, ale do zaniepokojonego elektoratu podszedł sygnał, że PiS postawił się Żydom.

Można to porównać do ich frazeologii przed wyborami w 2015 roku kiedy publicznie twierdzili, że nie przyjmą żadnych nielegalnych imigrantów. I to prawda, ale za to przyjęli miliony imigrantów legalnych. Czy w przypadku ustawy 447 i nowej polskiej ustawy reprywatyzacyjnej, która może dać podstawę prawną do wypłat plemiennych roszczeń żydowskich, będzie podobnie? Na przykład, nie zapłacą odszkodowań, ale zapłacą rekompensaty.

To co jest zupełnie zadziwiające po odważnych deklaracjach polskojęzycznych polityków sprawujących władzę, to zupełny brak reakcji środowisk żydowskich i Izraela na takie sformułowania. Za dużo łagodniejsze wypowiedzi polskich notabli, urządzano międzynarodowe seanse nienawiści przeciwko Polsce, a wszystkie media będące związane ze środowiskami żydowskimi uderzały w nasz kraj jak w bęben.

https://www.youtube.com/watch?v=DwZZsmKDE48

Tym razem zapadła dziwna cisza i zupełny brak reakcji na buńczuczne słowa prominentów PiS. Powoduje to szereg podejrzeń o to, że te rzekomo ostre deklaracje z odrzuceniem roszczeń to tylko teatr dla “ciemnego ludu” uzgodniony z tymi środowiskami w celu zwiedzenia elektoratu. Zresztą bez względu na to, czy wybory wygra PiS czy PO zapłacimy ten haracz.

Warto przypomnieć, że z ujawnionych przez “Wikileaks” depesz dyplomatycznych wynikało, że za PO prowadzono dokładnie takie same negocjacje. W depeszy ambasadora USA w Polsce został wymieniony Bronisław Komorowski, który rzekomo uzgadniał, że na ten cel zostaną sprzedane Lasy Państwowe. Warto też w tym kontekście przypomnieć o podjętej w w grudniu 2014 roku, nocnej próby zmiany konstytucji, aby umożliwić sprzedaż lasów.

Postawa obu głównych partii w kwestii oczekiwanej wypłaty roszczeń do bezspadkowego mienia żydowskiego pokazuje jak w soczewce, że nie ma wielkiej różnicy w ich pojmowaniu tego problemu. Warto zatem udać się na manifestację przeciw ustawie 447, która odbędzie się w Warszawie 11 maja 2019 roku.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Stanlley 09.05.2019 15:32

  Taaaa, uwierzyć tym popaprańcom po tym co pokazali? Ale niech się nikt nie łudzi że totalna opozycja w tej sprawie postąpi inaczej, wystarczy posłuchać argumentów Michalkiewicza.

 2. Fenix 10.05.2019 12:11

  Syjoniści to rasiści! Żydzi to rasa, nie ludzie ! Czym żydzi różnią się od Hitlera rasisty? Hitler propagował panowanie rasy aryjskiej . Nie ma żydów z Polski . Narodem w Polsce są obywatele Polski! Komu się nie podoba w Polsce niech imigruje do swojego kraju , albo Izraela. Po wsze czasy
  ludzi nie dzielimy na rasy ! Nikt nie ma prawa upominać się o odszkodowanie bez-spadkowe zależne od rasy. Ludzie ludziom zgotowali ten los . II wojna światowa to zbiorowa odpowiedzialność ludzi ,mordercy i mordowani ,stańcie do apelu winni polegli? Przestroga dla potomnych ” Dali bestii urosnąć w siłę,a siła bestii ich zmiażdżyła” !

 3. emigrant001 10.05.2019 13:03

  Należy pamiętać, że PIS wygrał wybory dzięki uprzejmości kelnerów i po to sprawuje “władzę” aby znaleźć środki bez publiki. Nie ma przypadków.

 4. Husar 10.05.2019 15:47

  Tu nie chodzi o 300 mld. Tu chodzi o przejęcie Państwa Polskiego. Przejmą go, a nam zrobią drugą Palestynę.

 5. Husar 10.05.2019 15:58

  @Fenix
  “Narodem w Polsce są obywatele Polski! ”
  Nie zgadzam się. Narodem Polski są Polacy- Słowianie- Lachy – Ariowie.
  Polska to państwo dziejowe – wywodzące się z własnej kultury i własnego konkretnego narodu, słowiańskiego R1A1. Budowane na prawie naturalnym na naszych własnych strukturach i rodzimych rozwiązaniach o własnym ustroju rodowo plemiennym ( rodzinie, nie multikulti) . Gdzie są członkowie narodu, rodacy. Rodzina, plemię, ród, naród. To co nas scala to nasza rodzima kultura, tożsamość narodowa, krew i geny.

  Polska nie jest państwem kolonialnym jak USA czy państwa zachodu ( transformacje po imperium rzymskim ) zbudowanym na prawie morskim handlowym.
  To co ich scala różne nacje tworzące państwo kolonialne to ideologia, religia, system. Gdzie niewolnicy mają status obywatela ( administracyjno prawny w ich strukturach wyzysku).

  Termin obywatel w państwie dziejowym to wytrych dla inżynierii społecznej pozwalającej tworzyć pole i hodować v kolumny obcego narodu i państwa do zwalczania rodzimego narodu.

  Dawniej w Polsce w naszym prawowitym ustroju to tylko Polacy Słowianie mogli pełnić władcze pozycje. Żydzi, Niemcy mogli tylko pomarzyć. Ale jako obywatele w Polsce garną się do władzy naszym kosztem. Jak na tym wychodzimy, gdzie od II ws jesteśmy zarzadzani v kolumnami żydowsko niemieckimi ?

 6. Fenix 11.05.2019 06:52

  @Huzar masz rację ,by Narodu Polaków nie dzielić na rasy . Narodem w Polsce jest społeczność ludzi których łączy współpraca dla swojego dobra. Ja mam na uwadze swoje dobro własne , to co mi służy ? Jest naszym wspólnym dobrem. Jednostki udziałem własnym dobrobyt, tak Narodu w Polsce. Ja, dodaje dla swojej chwały, nie odbieram.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.