Trudeau nie mówił całej prawdy ws. Hunki

Opublikowano: 06.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2319

Jarosław Hunka, człowiek znajdujący się w centrum kontrowersji wokół wrześniowego wystąpienia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w parlamencie, został również zaproszony przez premiera Justina Trudeau do wzięcia udziału w wiecu w Toronto na cześć Zełenskiego podczas jego wizyty w Kanadzie.

Hunka był na galerii podczas wystąpienia Zełenskiego do parlamentarzystów i otrzymał owację na stojąco po tym, jak ówczesny marszałek Anthony Rota podziękował Ukraińcowi za walkę z Rosjanami podczas II wojny światowej. Doniesienia mediów ujawniły później, że walczył w SS Galizien.

Zaproszenie uzyskane w wyniku wniosku o dostęp do informacji i po raz pierwszy zgłoszone przez „Rebel News” zostało wysłane do Hunki w celu wzięcia udziału w wiecu w Toronto w dniu wystąpienia Zełenskiego w parlamencie.

Zaproszenie zostało wysłane w imieniu Trudeau za pośrednictwem Urzędu Protokolarnego Kanady. Kancelaria Premiera potwierdziła w poniedziałek CBC News, że Hunka został zaproszony na wiec w Toronto, gdzie Zełenski spotkał się z członkami społeczności kanadyjsko-ukraińskiej. Hunka nie był jednak obecny „Nazwisko tej osoby zostało przedstawione przez Kongres Ukraińsko-Kanadyjski. Osoba ta nie była obecna. Wiedząc, co obecnie wiemy, ta osoba nie powinna była być zapraszana”.

CBC News zwróciło się do Kongresu Ukraińsko-Kanadyjskiego z prośbą o komentarz.

Konserwatyści obwiniają za incydent bezpośrednio Trudeau i zarzucają mu, że nie powiedział prawdy w sprawie zaproszenia. „To przerażające i zdumiewające, choć zupełnie nie zaskakujące, że Justin Trudeau zawstydził nasz kraj i podważył nasze stosunki z sojusznikiem” – stwierdził w e-mailu Sebastian Skamski, rzecznik przywódcy konserwatystów Pierre’a Poilievre’a.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.