We Wrocławiu powstała wieża widokowa, z której nic nie widać

Opublikowano: 29.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2417

Wrocław, za jedyne 350 tysięcy złotych od podatników, wybudował w parku Świetlików wieżę widokową. Sęk w tym, że nie można z niej podziwiać żadnych widoków. Autorzy projektu twierdzą, że tak właśnie ma być.

Jeśli szukasz nietypowej atrakcji turystycznej we Wrocławiu, możesz odwiedzić nową wieżę widokową. Nie spodziewaj się jednak zapierających dech w piersiach widoków na miasto i okolicę. Z tej wieży widać tylko drzewa i dach okolicznego domu.

Wieża widokowa została wybudowana w ramach budżetu obywatelskiego, czyli inicjatywy znanej z absurdalnych i kosmicznie drogich wydatków.

Jakiś czas temu na przykład w Gdyni, w parku postawiono pięć hamaków po 25 tys. zł każdy. W Warszawie za kilkanaście desek i rurek zbitych w dwie altanki zapłacono 40 tys. zł. W stolicy wybudowano też „plażę”, ale bez piasku. Postawiono grilla, zjeżdżalnię, drewniany statek, szałas oraz kilka ławek, a wszystko to kosztowało podatników 102 tys. zł. W Kielcach ustawiono 20 najzwyklejszych ławek za 135 tys. zł. Były „tęczowe”.

Swoją inwestycję na miarę możliwości musi mieć także Wrocław. Wieża widokowa ma 9 metrów wysokości. Koszt? 350 tys. zł.

Z wieży widokowej jednak nic nie widać, bo powstała pomiędzy drzewami, a te są od niej wyższe. Autorzy projektu przekonują jednak, że właśnie tak ma być. Wieża widokowa nie ma służyć do podziwiania widoków, tylko do słuchania śpiewu ptaków. Wchodząc po schodkach będziemy podobno bliżej natury.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 29.05.2023 16:26

    Najlepsza wieża widokowa to jest w Krynicy Zdroju, mało tego, że wchodzi się na nią jakąś bezsensowną spiralą, to wejście kosztuje prawie 100 zł – no ale cóż widocznie “tak ma być”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.