Walka o dach nad głową w Kalifornii

Opublikowano: 13.05.2021 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1258

Kalifornia przekształci niektóre motele i akademiki na mieszkania dla osób bezdomnych. Gubernator przeznaczy na ten cel 12 mld dolarów.

Jak informuje portal Wiadomosci.com, gubernator Kalifornii zaproponował przeznaczenie ponad 12 miliardów USD na walkę z bezdomnością w tym stanie. Hostele, motele i akademiki będą przekształcane na mieszkania dla osób bezdomnych.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom wyznaczył sobie ambitny cel. Chce zlikwidować problem bezdomności rodzin w ciągu pięciu najbliższych lat. W tym celu na przekształcanie istniejących budynków na mieszkania dla bezdomnych przeznaczy 8,75 miliardów dolarów – w ramach programów „Room key” i „Home key”. Średni koszt przekształcenia części budynku pod jedno mieszkanie wynosi 150 000 USD.

W poprzednim roku Kalifornia wydała na ten cel 800 milionów USD. Kolejne 3,5 miliarda zostanie przeznaczone na zapobieganie powstawania problemu bezdomności – będzie to między innymi wsparcie w opłacaniu czynszów.

12 miliardów USD, które zostanie przeznaczone na program, pochodzi z wartego 100 miliardów USD programu odbudowy Kalifornii po pandemii.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.