Kwaterunek dla każdego w Kanadzie?

Opublikowano: 30.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1750

Federalny minister mieszkalnictwa Sean Fraser ogłosił, że wszyscy Kanadyjczycy, którzy nie mogą pracować, powinni otrzymać bezpłatne mieszkania.

Jak podaje „Blacklock’s Reporter”, Fraser powiedział niedawno komisji bankowej Senatu Kanady, że „jeśli jesteś osobą dorosłą pracującą w Kanadzie, powinieneś móc kupić dom”, dodając: „Jeśli nie możesz pracować, też powinieneś mieć dom”. „Rząd powinien współpracować, aby nam to zapewnić. W kraju tak bogatym jak Kanada bardzo trudno zaakceptować fakt, że ludzie chodzą spać bez dachu nad głową. Te problemy są do rozwiązania” – stwierdził.

Statistics Canada podaje liczbę bezrobotnych Kanadyjczyków na 1 229 400. Fraser dodał „Nie czuję, że rozwiązałem ogólnokrajowy kryzys mieszkaniowy, jeśli jestem w mieście i idę do pracy na spotkanie, a na ulicy mieszkają ludzie”. „Rozwiązaliśmy kryzys, jeśli jesteśmy w stanie zapewnić przystępny czynsz za cenę, jaką płacą obecnie ludzie, a jeśli pracujesz, możesz sobie pozwolić na wejście na rynek, jeśli to ci odpowiada” – dodał.

Komentarze Frasera zostały natychmiast skrytykowane, jako przypominające próbę sprowadzenia komunizmu do Kanady.

Rzeczywistość w dzisiejszej Kanadzie jest taka, że ​​masowa imigracja w połączeniu z wysokimi stopami procentowymi, a także spekulacyjnymi zagranicznymi nabywcami nieruchomości w miastach takich jak Vancouver i Toronto sprawiły, że mieszkania stają się niedostępne dla obywateli Kanady – zauważa przywódca Kanadyjskiej Partii Ludowej (PPC) Maxime Bernier. PPC Berniera twierdzi, że aby rozwiązać kryzys mieszkaniowy w Kanadzie, musi nastąpić „znaczna” redukcja „kwot imigracyjnych z około 500 tys. zaplanowanych przez rząd liberalny na 2025 r. do 100–150 tys. rocznie”.

Inne idee liberalne o wydźwięku komunistycznym, nad którymi obecnie trwają prace, obejmują rozpatrywaną w Senacie, ustawę dotyczącą „krajowych ram gwarantowanego dochodu podstawowego wystarczającego do utrzymania”.

17 października krajowa komisja finansów kanadyjskiego Senatu rozpoczęła rozpatrywanie ustawy S-233, która nakłada na Ministra Finansów obowiązek opracowania krajowego systemu zapewniającego „gwarantowany dochód podstawowy umożliwiający utrzymanie” wszystkim mieszkańcom Kanady powyżej 17. roku życia.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. LichoNiespi 30.11.2023 12:37

    To ja w tym momencie rzucam prace azeby otrzymac darmowe mieszkanie, gdyz pracyjac nie bylo mnie stac na kupno nawet tzw kawalerki.

  2. Szwęda 30.11.2023 19:17

    Każdy obywatel cywilizowanego kraju powinien mieć konstytucyjnie zagwarantowany dach nad głową.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.