Rekordowy wzrost bezdomnych w Vancouver

Opublikowano: 11.10.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2077

Z nowego badania wynika, że ​​w obszarze Greater Vancouver w Kanadzie w ciągu ostatnich trzech lat odnotowano rekordowy wzrost liczby bezdomnych.

Stowarzyszenie Usług dla Bezdomnych BC (HSABC) opublikowało w czwartek wyniki Spisu Powszechnego Bezdomnych dla obszaru Greater Vancouver, wskazujące na znaczny wzrost populacji osób nieposiadających stałego mieszkania w regionie. Spis powszechny, przeprowadzany co trzy lata przez wolontariuszy, obejmuje kompleksowe badanie zarówno osób zagrożonych, jak i bezdomnych.

Ustalenia wykazały wzrost bezdomności – wynoszący 32% – od 2020 r. „Wzrost odnotowano we wszystkich 11 ankietowanych społecznościach, przy czym w większości społeczności odnotowano rekordową liczbę osób zidentyfikowanych jako doświadczające bezdomności” – napisano w raporcie HSABC.

Warto także zauważyć, że ponad 50% uwzględnionych osób przebywało w schroniskach, a blisko połowa osób poza schroniskami przebywała na ulicy. Osoby pozbawione schronienia znaleziono w różnych miejscach, w tym w domach innych ludzi, samodzielnie zbudowanych szopach lub namiotach, a także pojazdach. Co więcej, spis ten zwrócił uwagę na nieproporcjonalną reprezentację ludności tubylczej wśród bezdomnej grupy demograficznej, która stanowiła 33% respondentów, mimo że stanowi jedynie około 3% populacji regionu.

Według Davida Wellsa, przewodniczącego Komitetu ds. Bezdomności Tubylczej Metro Vancouver, chociaż wyniki są alarmujące, prawdziwa liczba osób bezdomnych jest prawdopodobnie większa, niż wynika z badania.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „City News”
Zdjęcie: Kat Northern Lights Man (CC BY-NC 2.0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. replikant3d 11.10.2023 17:09

    Nas czeka to samo….

  2. Szurnięty Mędrzec 11.10.2023 22:47

    To w Kanadzie są jacyś bezdomni?? Kilka lat temu siłą zmuszono ostatniego bezdomnego do zamieszkania w socjalnym lokalu

  3. boneym 13.10.2023 12:46

    Artykuł trochę nierzetelny. Sam wzrost procentowy nic nie mówi o problemie. Trzeba zawsze podawać ilości, bo nie wiadomo czy wzrost z 10 na 13 czy ze 100 na 132, czy może z 10 000 na 13 200.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.