W powodu pożarów Ottawa apeluje do Mety o zniesienie blokady

Opublikowano: 20.08.2023 | Kategorie: Media, Polityka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1839

Rząd federalny Kanady zażądał w piątek, aby Meta zniosła „lekkomyślny” zakaz blokowania kanadyjskich wiadomości ze swoich platform, aby umożliwić ludziom dzielenie się informacjami o pożarach lasów na zachodzie kraju.

Od 2 sierpnia Meta zaczęła blokować wiadomości na swoich platformach „Facebook” i „Instagram” dla użytkowników w Kanadzie w odpowiedzi na nowe prawo wymagające od gigantów internetowych płacenia za powielanie postów z wiadomościami. Niektórzy ludzie uciekający przed pożarami w Yellowknife skarżyli się krajowym mediom, że zakaz uniemożliwił im udostępnianie ważnych informacji o pożarach.

„Lekkomyślny wybór Meta, by zablokować wiadomości… utrudnia dostęp do ważnych informacji na »Facebooku« i »Instagramie«” – powiedziała minister dziedzictwa Pascale St-Onge w poście w mediach społecznościowych. „Wzywamy do przywrócenia udostępniania wiadomości z uwagi na bezpieczeństwo Kanadyjczyków stojących w obliczu tej sytuacji kryzysowej. Potrzebujemy obecnie więcej wiadomości, a nie mniej” – dodała.

Federalny minister transportu Pablo Rodriguez skarżył się wcześniej, że zakaz oznacza, że ​​ludzie nie mają dostępu do kluczowych informacji. Ollie Williams, który prowadzi Cabin Radio Yellowknife, powiedział Canadian Broadcasting Corp., że ludzie publikują zrzuty ekranu z informacjami na Facebooku, ponieważ nie mogą udostępniać linków do kanałów informacyjnych.

W odpowiedzi rzecznik Meta powiedział e-mailem, że firma aktywowała funkcję „Kontrola bezpieczeństwa” na Facebooku, która pozwala użytkownikom rozpowszechniać informacje, że są bezpieczni w przypadku klęski żywiołowej lub kryzysu. Kanadyjczycy mogą korzystać z „Facebooka” i „Instagrama”, aby uzyskać dostęp do treści oficjalnych agencji rządowych, służb ratunkowych i organizacji pozarządowych, dodał rzecznik. Meta twierdzi, zmuszanie firmy do płacenia za treści udostępniane na jej platformach jest z uwagi na prowadzoną działalność nie do przyjęcia.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.