W USA opublikowano tysiące odtajnionych dokumentów o UFO

Opublikowano: 07.09.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1856

Archiwum Narodowe Stanów Zjednoczonych ponownie przyciągnęło uwagę opinii publicznej, zamieszczając na swojej stronie internetowej tysiące odtajnionych dokumentów dotyczących UFO. Dokumenty te zawierają pisemne zeznania, zdjęcia i filmy, które mogą być kluczem do rozwikłania tajemniczych zjawisk na niebie. Ujawnione dane obejmują informacje z Projektu Blue Book, tajnego programu Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych mającego na celu badanie niezidentyfikowanych obiektów latających, a także zapisy dotyczące osławionego incydentu w Roswell w 1947 roku.

Niewielu tematów w dziedzinie nauki jest tak kontrowersyjnych i fascynujących jak UFO. Od lat służyły jako źródło nieskończonych teorii spiskowych, inspirując filmowców, pisarzy i, oczywiście, naukowców. Teraz, z odtajnieniem niezliczonych dokumentów przez Archiwum Narodowe Stanów Zjednoczonych, może się okazać, że stajemy o krok bliżej rozwikłania tej intergalaktycznej zagadki.

Dokumenty te, teraz dostępne dla szerokiej publiczności, zawierają różnorodne zeznania, zdjęcia, filmy oraz analizy dotyczące niezidentyfikowanych obiektów latających. Projekt Blue Book, który był operacyjny w latach 1947-1969, miał za zadanie gromadzić i analizować wszystkie doniesienia i dowody dotyczące UFO. Co więcej, Archiwum Narodowe podzieliło się również z nami informacjami dotyczącymi jednego z najbardziej znanych przypadków UFO – incydentu w Roswell.

Ostatni incydent miał miejsce w 1947 roku, kiedy w stanie Nowy Meksyk coś tajemniczego runęło z nieba. Początkowe spekulacje sugerowały, że mógł to być statek kosmiczny z innej planety. Jednakże oficjalne stanowisko Sił Powietrznych USA przypisywało katastrofę balonom pogodowym. Wielu badaczy pozostaje sceptycznych wobec tej wersji wydarzeń, a nowo odtajnione dokumenty mogą dostarczyć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących tego zdarzenia.

John Greenwood, który poświęcił znaczną część swojego życia badaniom nad UFO, podkreśla znaczenie tych odkryć. W jego opinii dostęp do tak szerokiej gamy danych umożliwi badaczom głębsze zrozumienie tych zagadkowych zdarzeń.

Jednakże, mimo ekscytacji wywołanej publikacją tych dokumentów, wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Dlaczego rząd USA nadal klasyfikuje niektóre z tych informacji? Czy istnieją inne programy podobne do Projektu Blue Book, o których opinia publiczna nie ma pojęcia?

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Szwęda 07.09.2023 14:17

    Po publicznych zeznaniach znaczących osób, coś muszą odpowiedzieć, więc zasypują jakimiś śmieciami, zdjęciami rozerwanych ryb z pęcherzem pławnym itp… Myślę też, że odpowiedź (oczywista) na ostatnie pytanie w tekście powinna rozwiać wszelkie złudzenia u osób potrafiących samodzielnie wyciągać wnioski.

  2. rici 07.09.2023 14:47

    Jak plandemia nie za bardzo sie udala, to mozna zaobserwowac wysyp podobnych informacji. Czy teraz pojawia sie informacje jakie to UFO jest niebezpieczne? Przeciez ludzie musza sie czegos bac. Ludzmi ktorzy sie nie boja i ktorych nie interesuja “igrzyska”, walki wyborcze itp. nie mozna dowolnie sterowac.

  3. Piron 07.09.2023 20:56

    Trafiłeś w sedno rici, cała ta hucpa upada, więc zwyczajnie zaczyna im brakować tematów zastępczych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.