W Kanadzie uchwalono zakaz terapii konwersyjnej

Opublikowano: 23.06.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1564

Kanadyjska Izba Gmin uchwaliła we wtorek „Zakaz terapii konwersyjnej”. Ustawa C‑6 przeszła głosami 263–63. Blok Québécois, liberałowie i NDP jednogłośnie głosowali za projektem ustawy, podczas gdy ponad połowa konserwatywnych posłów wraz z niezależnym posłem Derekiem Sloana głosowała przeciw.

Dr Teresa Pierre, przewodnicząca organizacji Parents as First Educators, powiedziała: „Dzisiaj rząd wepchnął rodziców do kąta wpychając się między nich a dzieci zrywając więź rodzicielską, aby pod groźbą więzienia dyktować rodzicom wybory zdrowotne wobec dzieci”.

Zgodnie z ustawą C‑6 jedyne opcje doradztwa, które będą dozwolone w przypadku dzieci wykazujących zaburzenia tożsamości płciowej, to te, które potwierdzają proces zmiany płci, który kierują dzieci na ścieżkę chemicznych blokerów dojrzewania, leczenia hormonalnego i operacji.

Oznacza to, że rodzice mogą zostać ukarani, jeśli zechcą wybrać ścieżkę preferowaną przez większość Kanadyjczyków, wobec dzieci z dysforią płciową. Rodzicom, psychologom lub osobom duchownym grozić będzie do pięciu lat pozbawienia wolności za próby pomocy dziecku.

Pierre powiedziała: „Rodzice jako pierwsi wychowawcy wyrażają wdzięczność 63 posłom, którzy opowiedzieli się dziś za prawami rodzicielskimi. Prawa te są nieustannie niszczone przez rząd Justina Trudeau, czego kulminacją jest dzisiejszy oszałamiający atak”.

Ustawa C‑6 opiera się na ustawie 77 z Ontario, którą rząd Wynne uchwalił w 2015 roku, a Doug Ford pozostawił nienaruszoną.

Parents As First Educators (PAFE) to największa grupa ochrony praw rodzicielskich w Ontario, reprezentująca ponad 80 000 osób.

Na podstawie: Cpac.ca
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.