W Japonii ewakuowano 230 000 osób

Opublikowano: 09.07.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 718

Stacja telewizyjna NHK na podstawie zebranych danych z terenu podała, że na japońskiej wyspie Kiusiu ewakuowano 230 tysięcy ludzi w związku z zagrożeniem powodziowym.

https://www.youtube.com/watch?v=fOrmyTZgv2E

Ulewne deszcze, które nawiedziły Japonię w sobotę oraz powodzie i osuwiska spowodowane przez nie, zabrały życie 59 osób, cztery osoby są w stanie krytycznym, 16 osób zaginęło. Ministerstwo Spraw Narodowych informuje o częściowym lub całkowitym zniszczeniu 4700 domów w 22 z 47 prefektur w Japonii.

Na miejscu pracują ratownicy i 10 tysięcy żołnierzy wysłanych w obszar katastrofy. Ulewne deszcze, które trwają w południowo-zachodniej Japonii, przesunęły się na północ i zajęły szeroki obszar na głównej japońskiej wyspie Honsiu. W wielu miejscach zostały zniszczone drogi i mosty, co utrudnia ocenę skali katastrofy.

Na podstawie: NHK.or.jp
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.