W Japonii ewakuowano 230 000 osób

Opublikowano: 09.07.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 784

Stacja telewizyjna NHK na podstawie zebranych danych z terenu podała, że na japońskiej wyspie Kiusiu ewakuowano 230 tysięcy ludzi w związku z zagrożeniem powodziowym.

Ulewne deszcze, które nawiedziły Japonię w sobotę oraz powodzie i osuwiska spowodowane przez nie, zabrały życie 59 osób, cztery osoby są w stanie krytycznym, 16 osób zaginęło. Ministerstwo Spraw Narodowych informuje o częściowym lub całkowitym zniszczeniu 4700 domów w 22 z 47 prefektur w Japonii.

Na miejscu pracują ratownicy i 10 tysięcy żołnierzy wysłanych w obszar katastrofy. Ulewne deszcze, które trwają w południowo-zachodniej Japonii, przesunęły się na północ i zajęły szeroki obszar na głównej japońskiej wyspie Honsiu. W wielu miejscach zostały zniszczone drogi i mosty, co utrudnia ocenę skali katastrofy.

Na podstawie: NHK.or.jp
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o