Uruchomiono program śledzący, kto jest zaszczepiony

Opublikowano: 10.07.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1159

ID2020 Alliance uruchomiła nowy program tożsamości cyfrowej na dorocznym szczycie w Nowym Jorku, we współpracy z rządem Bangladeszu, szczepionkowym sojuszem Gavi i nowymi partnerami w rządzie, nauce i pomocy humanitarnej.

Program wykorzystujący szczepienia jako okazję do ustalenia tożsamości cyfrowej został zaprezentowany przez ID2020 we współpracy z rządowym programem dostępu do informacji rządu Bangladeszu, Dyrekcją Generalną ds. Usług Zdrowotnych i Gavi, zgodnie z zapowiedzią.

Tożsamość cyfrowa to skomputeryzowany zapis tożsamości osoby przechowywany w rejestrze. W tym przypadku służy do śledzenia, kto został zaszczepiony. „Wdrażamy wybiegające w przyszłość podejście do tożsamości cyfrowej, które zapewnia jednostkom kontrolę nad własnymi danymi osobowymi, a jednocześnie opiera się na istniejących systemach i programach” – mówi Anir Chowdhury, doradca ds. Polityki w a2i. „Rząd Bangladeszu uznaje, że projektowanie systemów tożsamości cyfrowej ma daleko idące implikacje dla dostępu osób do usług i źródeł utrzymania, dlatego chętnie jesteśmy pionierem tego podejścia”.

CEO Gavi, Seth Berkley, twierdzi, że 89 procent dzieci i nastolatków, którzy nie mają tożsamości, mieszka w krajach, w których organizacja jest aktywna. „Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do potencjalnego wpływu tego programu nie tylko w Bangladeszu, ale jako coś, co możemy powielić w krajach kwalifikujących się do Gavi, zapewniając realną drogę do zlikwidowania luki w tożsamości” – mówi.

Na początku tego roku utworzono również partnerstwo między Gavi, NEC i Simprints, aby wykorzystać dane biometryczne do poprawy zasięgu szczepionek w krajach rozwijających się. „Identyfikator cyfrowy jest obecnie definiowany i wdrażany. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest szybkie działanie w celu zlikwidowania luki w tożsamości” – komentuje dyrektor wykonawczy ID2020 Dakota Gruener. „Teraz nadszedł czas na odważne zobowiązania, aby zapewnić, że reagujemy zarówno szybko, jak i odpowiedzialnie. My i nasi partnerzy ID2020 Alliance, zarówno obecni, jak i przyszli, jesteśmy zaangażowani w podejmowanie tego wyzwania”.

ID2020 ogłosiło także nowe partnerstwa i przedstawiło sprawozdania z postępów w inicjatywach rozpoczętych w ubiegłym roku. Od zeszłorocznego szczytu do sojuszu ID2020 dołączyło miasto Austin, CITRIS Policy Lab i Care USA w UC Berkeley.

Miasto Austin, ID2020 i kilku innych partnerów współpracuje z osobami bezdomnymi i usługodawcami, którzy współpracują z nimi w celu opracowania platformy tożsamości cyfrowej obsługującej blockchain o nazwie MyPass, aby umożliwić osobom bezdomnym posiadanie własnych danych tożsamości.

ID2020 mówi, że para inauguracyjnych programów pilotażowych uruchomionych w ubiegłym roku we współpracy z iRespond i Everestem poczyniła postępy. Zgodnie z zapowiedzią program iRespond poprawił ciągłość opieki dla ponad 3000 uchodźców leczonych z powodu chorób przewlekłych od Międzynarodowego Komitetu Ratunkowego w Tajlandii, podczas gdy Everest pomagał w zapewnieniu dostępu do dotacji na energię krytyczną i szeregu usług dodatkowych z bezpiecznymi i zorientowanymi na użytkownika cyfrowymi tożsamościami bez polegania na smartfonie.

Autorstwo: Chris Burt
Tłumaczenie: Mora
Źródło oryginalne: BiometricUpdate.com
Źródło polskie: Nieznane.com.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 3,29 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Seweryn
Użytkownik
Seweryn

MUST SEE: How Bill Gates Monopolized Global Health
https://www.bitchute.com/video/wQSYdAX_9JY/

Fenix
Użytkownik
Fenix

Szczepienia na co , albo przeciw czemu , bo o tym ani słowa? Wszczepiony czip można śledzić u psa czy kota. Mówić prawdę, chcecie śledzić ludzi .Holokaust tam numer był tatuowany na niewolniku w więzieniu Oświęcim, a teraz numer czipa wszczepiony ludziom ,krótka smycz z kagańcem? Ciekawa jestem komu to służy? Gamoniu zajmij się sobą , nie innymi!