Uruchomiono program śledzący, kto jest zaszczepiony

Opublikowano: 10.07.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 401

ID2020 Alliance uruchomiła nowy program tożsamości cyfrowej na dorocznym szczycie w Nowym Jorku, we współpracy z rządem Bangladeszu, szczepionkowym sojuszem Gavi i nowymi partnerami w rządzie, nauce i pomocy humanitarnej.

Program wykorzystujący szczepienia jako okazję do ustalenia tożsamości cyfrowej został zaprezentowany przez ID2020 we współpracy z rządowym programem dostępu do informacji rządu Bangladeszu, Dyrekcją Generalną ds. Usług Zdrowotnych i Gavi, zgodnie z zapowiedzią.

Tożsamość cyfrowa to skomputeryzowany zapis tożsamości osoby przechowywany w rejestrze. W tym przypadku służy do śledzenia, kto został zaszczepiony. „Wdrażamy wybiegające w przyszłość podejście do tożsamości cyfrowej, które zapewnia jednostkom kontrolę nad własnymi danymi osobowymi, a jednocześnie opiera się na istniejących systemach i programach” – mówi Anir Chowdhury, doradca ds. Polityki w a2i. „Rząd Bangladeszu uznaje, że projektowanie systemów tożsamości cyfrowej ma daleko idące implikacje dla dostępu osób do usług i źródeł utrzymania, dlatego chętnie jesteśmy pionierem tego podejścia”.

CEO Gavi, Seth Berkley, twierdzi, że 89 procent dzieci i nastolatków, którzy nie mają tożsamości, mieszka w krajach, w których organizacja jest aktywna. „Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do potencjalnego wpływu tego programu nie tylko w Bangladeszu, ale jako coś, co możemy powielić w krajach kwalifikujących się do Gavi, zapewniając realną drogę do zlikwidowania luki w tożsamości” – mówi.

Na początku tego roku utworzono również partnerstwo między Gavi, NEC i Simprints, aby wykorzystać dane biometryczne do poprawy zasięgu szczepionek w krajach rozwijających się. „Identyfikator cyfrowy jest obecnie definiowany i wdrażany. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest szybkie działanie w celu zlikwidowania luki w tożsamości” – komentuje dyrektor wykonawczy ID2020 Dakota Gruener. „Teraz nadszedł czas na odważne zobowiązania, aby zapewnić, że reagujemy zarówno szybko, jak i odpowiedzialnie. My i nasi partnerzy ID2020 Alliance, zarówno obecni, jak i przyszli, jesteśmy zaangażowani w podejmowanie tego wyzwania”.

ID2020 ogłosiło także nowe partnerstwa i przedstawiło sprawozdania z postępów w inicjatywach rozpoczętych w ubiegłym roku. Od zeszłorocznego szczytu do sojuszu ID2020 dołączyło miasto Austin, CITRIS Policy Lab i Care USA w UC Berkeley.

Miasto Austin, ID2020 i kilku innych partnerów współpracuje z osobami bezdomnymi i usługodawcami, którzy współpracują z nimi w celu opracowania platformy tożsamości cyfrowej obsługującej blockchain o nazwie MyPass, aby umożliwić osobom bezdomnym posiadanie własnych danych tożsamości.

ID2020 mówi, że para inauguracyjnych programów pilotażowych uruchomionych w ubiegłym roku we współpracy z iRespond i Everestem poczyniła postępy. Zgodnie z zapowiedzią program iRespond poprawił ciągłość opieki dla ponad 3000 uchodźców leczonych z powodu chorób przewlekłych od Międzynarodowego Komitetu Ratunkowego w Tajlandii, podczas gdy Everest pomagał w zapewnieniu dostępu do dotacji na energię krytyczną i szeregu usług dodatkowych z bezpiecznymi i zorientowanymi na użytkownika cyfrowymi tożsamościami bez polegania na smartfonie.

Autorstwo: Chris Burt
Tłumaczenie: Mora
Źródło oryginalne: BiometricUpdate.com
Źródło polskie: Nieznane.com.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Gość
Gość
Gość

MUST SEE: How Bill Gates Monopolized Global Health
https://www.bitchute.com/video/wQSYdAX_9JY/

Fenix
Użytkownik
Fenix

Szczepienia na co , albo przeciw czemu , bo o tym ani słowa? Wszczepiony czip można śledzić u psa czy kota. Mówić prawdę, chcecie śledzić ludzi .Holokaust tam numer był tatuowany na niewolniku w więzieniu Oświęcim, a teraz numer czipa wszczepiony ludziom ,krótka smycz z kagańcem? Ciekawa jestem komu to służy? Gamoniu zajmij się sobą , nie innymi!