Ukraińcy zamierzają zostać na dłużej

Opublikowano: 22.12.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 908

Rośnie liczba imigrantów z Ukrainy zainteresowanych pozostaniem na dłużej w naszym kraju. Co trzeci obcokrajowiec zamierza osiedlić się w Polsce na stałe, z kolei co czwarty chciałby pozostać przynajmniej przez kilka następnych lat. Warto podkreślić, że liczba ukraińskich imigrantów należących do tej pierwszej grupy rośnie stale od dwóch lat.

Badanie dotyczące nastrojów wśród obcokrajowców przeprowadziły agencja zatrudnienia EWL Group oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Ogółem z ich sondażu wynika, że blisko 57,3 proc. obywateli Ukrainy chce pozostać w Polsce na dłużej. To liczba największa od trzech lat – większa o 2,3 pkt. proc. niż w 2019 roku oraz o 8,9 pkt. proc. niż w 2018 roku.

Od 2018 roku stale zwiększa się liczba Ukraińców, którzy planują na stałe osiedlić się w naszym kraju. Przed dwoma laty chętnych do pozostania było 22,1 proc., przed rokiem odsetek ten wynosił 32,7 proc., z kolei w tym roku wzrósł do poziomu 33,2 proc.

Ponadto rośnie również odsetek imigrantów planujących pozostanie w Polsce na co najmniej parę lat. Obecnie taką chęć wyraża 24,1 proc. ankietowanych, gdy w ubiegłym roku było to 22,3 proc. w roku ubiegłym. Prawie o połowę zmalała natomiast liczba pracowników z Ukrainy, którzy w ogóle nie są zainteresowani przeprowadzką do Polski. Rok temu było ich 29,8 proc., zaś w tym roku już jedynie 15,7 proc.

Na podstawie: Pulshr.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o