Tysiące amputowanych ludzkich kończyn

Opublikowano: 09.09.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 492

W regionie Zaporoża w lasach w pobliżu miejscowości Kamyszewacha (org. Камышеваха) funkcjonariusze organów ścigania znaleźli około tony klinicznych (biologicznych) odpadów. Informacja została podana przez służby prasowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

Jak się okazało, jest to wynik działania zorganizowanej grupy przestępczej, która przez długi czas korzystała z państwowych funduszy, przeznaczonych na niszczenie odpadów tj. amputowane części ciała. Zamiast kremować ludzkie szczątki, porzucano je w lesie. Jedna z firm nie wywiązała się z kontraktu, opiewającego na 170 tys. hrywien.

„Firma, specjalizująca się w zakresie zbierania i usuwania odpadów niebezpiecznych, w tym klinicznych (biologicznych) odpadów, pochodzących ze oddziałów chirurgicznych (amputowane części ciała) i położniczych (płody po aborcjach i po poronieniach), a także odpady z klinik weterynaryjnych, zrzucała je w jedno miejsce” – podaje rzecznik ukraińskiego MSW.

Zgodnie z obowiązującymi umowami, odpady medyczne powinny być unieszkodliwiane poprzez spalanie w krematorium. Jednakże oszuści wyrzucali biomateriał do lasu. W okolicach Kamyszewacha znaleziono przeszło tonę śmieci, budzących kontrowersje etyczne i stanowiących poważne zagrożenie epidemiologiczne. Sprawcom przestępstwa grozi maksymalnie osiem lat więzienia – trwają czynności wyjaśniające.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.