Turcja przerzuca czołgi na granicę z Grecją

Opublikowano: 06.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 321

Turcja przerzuca czołgi z południowo-wschodniej prowincji Hatay do graniczącej z Grecją północno-zachodniej prowincji Edirne w związku z kryzysem we wschodniej części Morza Śródziemnego – poinformowała agencja IHA, powołując się na źródła wojskowe.

Z informacji agencji wynika, że dwa konwoje ze sprzętem przewożącym około 40 czołgów opuściły rejon Reyhanlı w prowincji Hatay na granicy z Syrią. Czołgi mają zostać wysłane koleją do Edirne.

W ostatnich tygodniach stosunki między Atenami a Ankarą gwałtownie się pogorszyły. Powodem eskalacji jest to, że turecki statek Oruç Reis rozpoczął badania sejsmiczne we wschodniej części Morza Śródziemnego, obszarze, który Grecja uważa za swoją wyłączną strefę ekonomiczną. Greckie siły zbrojne zostały postawione w stan podwyższonej gotowości bojowej. Turcja prowadzi również badania na obszarze, który Cypr uważa za swoją wyłączną strefę ekonomiczną.

Grecja i Turcja oskarżają się wzajemnie o podpisanie bezprawnych umów w sprawie wytyczenia stref morskich, które nie uwzględniają interesów drugiej strony.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o