Trudeau rozdaje pieniądze, aby zwalczyć inflację

Opublikowano: 14.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 828

Premier Kanady Justin Trudeau ogłosił we wtorek nowe środki redukcji inflacji skierowane do rodzin o niskich dochodach.

„Dzisiaj ogłaszamy dodatkowe, ukierunkowane, nowe środki, które będą wspierać klasę średnią i ludzi ciężko pracujących, aby do niej dołączyć” – powiedział Trudeau 13 września podczas konferencji prasowej w St. Andrews, w Nowym Brunszwiku. „To będą pierwsze akty prawne, które wprowadzimy po powrocie parlamentu z wakacji”.

W swoim planie rząd federalny podwoi ulgę w podatku od towarów i usług (GST) na sześć miesięcy i przekaże jednorazowe dofinansowanie o wartości 500 dolarów kanadyjskich Kanadyjczykom, którzy wydają co najmniej 30 procent swoich dochodów na czynsz, powiedział Trudeau. Rząd zapewni również do 650 dolarów rocznie na opiekę dentystyczną dla dzieci poniżej 12 roku życia, które nie mają dostępu do ubezpieczenia dentystycznego. W sumie środki są warte ponad 4,5 miliarda dolarów, przy czym kredyt GST stanowi 2,5 miliarda dolarów, a świadczenia dentystyczne wynoszą około 1 miliarda dolarów.

Zapytany przez dziennikarzy, dlaczego liberałowie są przekonani, że nowe środki nie powiększą inflacji, Trudeau odpowiedział, że „najważniejszą rzeczą jest zrozumienie, że Kanadyjczycy naprawdę cierpią”. „Tak, wzrost kosztów życia i wyzwania związane z inflacją i zakłóconymi łańcuchami dostaw, które są globalne, wpływają na wszystkich” – powiedział Trudeau . „Ale to, co robimy z tymi konkretnymi problemami, jest skierowane do tych najbardziej potrzebujących – tych, którzy najbardziej ucierpieli z powodu wzrostu inflacji”. „Są to rzeczy, które w tej chwili zmienią życie ludzi”, dodał, „ale są również wystarczająco ukierunkowane, że jesteśmy przekonani, że nie przyczynią się do wzrostu inflacji”.

Lider NDP Jagmeet Singh powiedział podczas konferencji prasowej 13 września, że NDP „zmusiła ten rząd” do przyjęcia środków ogłoszonych przez liberałów. W marcu NDP obiecał wspierać liberałów w kluczowych kwestiach przez następne trzy lata w zamian za szereg zobowiązań, w tym narodowe plan opieki farmaceutycznej i dentystycznej.

Świadczenie dentystyczne jest „pierwszym etapem rządowego planu zapewnienia opieki dentystycznej rodzinom o dochodach poniżej 90 000 dolarów, które nie mają dostępu do ubezpieczenia dentystycznego”, zgodnie z komunikatem prasowym z biura premiera. Zasiłek będzie tymczasowo dostępny tylko dla nieubezpieczonych dzieci poniżej 12 roku życia, ale rząd powiedział, że „opracowywany jest nowy krajowy program stomatologiczny”, którego celem jest rozszerzenie zakresu opieki stomatologicznej do 2023 roku na nieubezpieczonych Kanadyjczyków w wieku poniżej 18 lat, seniorów i osoby niepełnosprawne.

Rząd twierdzi również, że dąży do wdrożenia pełnego krajowego planu stomatologicznego do 2025 r., który obejmie wszystkie rodziny o rocznych dochodach poniżej 90 000 dol. 1,8 miliona Kanadyjczyków będzie uprawnionych do skorzystania z obiecanego jednorazowego dofinansowania w wysokości 500 dol. w ramach Kanadyjskiego Zasiłku Mieszkaniowego.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

3

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.