To Słońce, a nie człowiek, może decydująco wpływać na klimat

Opublikowano: 18.10.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1749

Być może nadchodzą ciężkie czasy dla polityków, naukowców i biznesmenów, którzy inwestują w potwierdzenie tezy o zgubnym wpływie ludzkości na ziemski klimat. Miecz wojującej Grety Thunberg już wkrótce może wypaść jej z rąk.

Uczeni z Danii oraz Izraela przeprowadzili badania, które mogą potwierdzać wpływ Słońca na klimat naszej planety. Jego aktywność rzutuje na ilość promieni kosmicznych docierających do Ziemi. Promienie z kolei mają wpływ na powstawanie chmur i bilans cieplny planety.

Z dwutygodniowych obserwacji wynika, że erupcje słoneczne ograniczają napływ promieni kosmicznych. Skutkuje to zmniejszoną liczbą skupisk cząsteczek, na których gromadzą się krople wody. Słońce redukuje pokrywę chmur, a to wywiera wpływ na klimat.

I choć badane efekty słoneczne oddziałują zbyt krótko, aby mieć stały wpływ na to, co dzieje się na Ziemi, to odpowiadają za nasilanie mechanizmu łączącego promienie z Kosmosu i tworzenie się chmur.

Ów mechanizm działa już w dłuższej skali czasu. To z kolei może oznaczać, że w perspektywie długofalowej, aktywność Słońca ma o wiele większy wpływ na klimat naszej planety niż działania ludzkości, której obecnie wmawia się, że jedynym ratunkiem jest radykalna i szybka redukcja emisji dwutlenku węgla oraz zmiana dotychczasowego paradygmatu przemysłu.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.