Terminator może stać się rzeczywistością

Opublikowano: 25.09.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 722

To, co długo wyglądało na fantazję staje się rzeczywistością i w niedalekiej przyszłości będziemy świadkami powstania rzeczywistego robota T-1000 znanego z legendarnego filmu “Terminator”. Wszystko to może się wydarzyć z powodu naukowców z University of North Carolina, którym udało się stworzyć nową metodę kontrolowania kształtu ciekłego metalu.

Naukowcy wykorzystali specjalny stop galu, który topi się w temperaturze pokojowej. Stwierdzili oni, że jeśli stosuje się ładunek elektryczny zmienia się napięcie powierzchniowe roztopionego metalu i można łatwo manipulować jego kształtem. Na stop działają dwie główne siły, które kontrolują kształt i zachowanie. Jest to siła grawitacji i napięcia powierzchniowego. Jeśli eksperci nauczą się to kontrolować będą w stanie kontrolować kształt ciekłego metalu.

Według naukowców ich odkrycia mogą znaleźć szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Możliwe jest tworzenie układów, które mają być przetwarzane w czasie rzeczywistym. Ponadto, materiał ten może być wykorzystywany do kamer oraz luster teleskopów, aby móc zmieniać dynamicznie ogniskowanie.

Niestety, ten stop galu traci swoje właściwości, gdy nie znajduje się w wodzie. Jednak, jak mówią twórcy, mogą oni być w stanie znaleźć stop, który będzie miał takie same właściwości na świeżym powietrzu. Ponadto, jest możliwe zarządzanie dużą ilością stopu.

Do stworzenia morderczego T-1000 z klasycznego filmu Terminator 2 jest na szczęście jednak daleko, ale niewątpliwie niniejszy wynalazek to krok na drodze do zarządzania ciekłym metalem.

Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.