Sto tysięcy wniosków o 500+, a to dopiero pierwszy dzień

Opublikowano: 01.07.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 572

Od 1 lipca, czyli dzisiaj, rusza zaktualizowany program Rodzina 500 Plus, zgodnie z którym dodatek finansowy przysługuje na każde dziecko – bez względu na dochód rodziny. Wniosków złożono już ponad sto tysięcy.

O ogromnym zainteresowaniu Polaków nowym świadczeniem poinformowała w Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Według premiera Mateusza Morawieckiego „500+ to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego narodu. Jesteśmy przekonani, że to będzie bardzo ważny impuls do poprawy edukacji, do lepszego życia” – powiedział.

Przypomnijmy, od dzisiaj można składać wnioski o 500 plus przez Internet. Pieniądze przysługują na każde dziecko, zniesiono próg dochodowy. Wcześniej świadczenie przysługiwało tylko na pierwsze dziecko rodzinom, których dochód nie przewyższał 800 zł na osobę lub 1200 zł w przypadku niepełnosprawnego dziecka. Tym samym z aktualnego programu będzie mogło skorzystać 6,8 mln dzieci.

„Jest to projekt społeczno-demograficzny, z którego jesteśmy dumni. (…) Jesteśmy szczęśliwi, że tę małą cegiełkę do szczęścia polskich rodzin możemy dołożyć” – podkreślił premier Morawiecki. Jego zdaniem środki przekazywane w ramach tego projektu to „polisa na całe życie, do osiągnięcia wieku dojrzałości”.

Zdjęcie: Pexels (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. emigrant001 01.07.2019 12:49

  Na zachodzie Europy dodatek jest na każde dziecko (uśredniając około 150€) więc aktualizacja programu 500+ to nic nowego, z tą różnicą że kwota maleje proporcjonalnie do liczby dzieci. Pierwsze 150 drugie 135 itd. Pytanie zasadnicze; czy Polaków już stać na taki wydatek? w obliczu przechodzenia na emerytury największego wyżu powojennego i jednoczesnym obniżeniu wieku emerytalnego.

 2. tithan1 01.07.2019 15:50

  Pan Morawiecki jest taki szczęśliwy? Już zapomniał jak mówił, że mamy “za…c za miskę ryżu”?

 3. woma123 01.07.2019 23:50

  Rząd (mając praktycznie pełnię władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej) będzie drukował coraz więcej pustego pieniądza, wzrośnie inflacja, powoli zacznie brakować towarów i usług, aż w końcu nastąpi załamanie gospodarki. Ale ludzie będą szczęśliwi, bo władza da im bezwartościowe papierki zwane pieniądzem. Ja mam 55 lat, i już to przerabiałem! Niestety, to nie Déjà vu! To rzeczywistość!

  DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.